bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Jacy jesteśmy, czyli statystyczny uczeń naszego gimnazjum.

Jacy jesteśmy, czyli statystyczny uczeń naszego gimnazjum.

Uczennice realizujące ten projekt postanowiły poznać profil przeciętnego gimnazjalisty. Czas pracy nad projektem został prawidłowo zaplanowany. Zaangażowane były wszystkie osoby z zespołu. Dziewczyny zgromadziły informacje na temat budowy ankiet, korzystając ze stron internetowych i artykułów na ten temat. Szczegółowo opracowały każdy element ankiety.
Bycie ankieterką to dla uczennic sytuacja nowa i początkowo trochę krępująca. Bardzo ładnie przełamały bariery w tego typu relacjach społecznych. Największy problem i jednocześnie najtrudniejszy etap to analiza ilościowa ankiet.
Temu etapowi poświęciły najwięcej czasu. Efektem ich pracy była prezentacja multimedialna, ciekawa, przyjemna w odbiorze i bardzo pouczająca. Wyniki ankiety zaciekawiły obecnych na sali i czasami zaskakiwały. Uczennice pogłębiły swoją wiedzę na temat sporządzania diagramów procentowych w programie Excel, nauczyły się sporządzać wykresy o różnorodnych kształtach i wybrały do prezentacji te, które najlepiej pasowały do analizowanego problemu.

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Aleksandra Flisiak
Patrycja Pastuch
Klaudia Stachowska

Opiekun:
Małgorzata Chaber

Skip to content