bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2011/2012

  /    /  Złota Księga 2011/2012

Aleksandra Machnikowska

Ola Machnikowska uczennica klasy IIIa jest osobą dociekliwą i ciekawą świata, potrafi doceniać wartość nauki i wiedzy. Jako obywatelka Unii Europejskiej idąc z duchem czasu dba o edukację językową, stąd też jej zaangażowanie w nauce języków obcych. Aby zwiększyć swoje lingwistyczne umiejętności uczennica uczestniczyła w rocznym kursie języka angielskiego.
Ola należy do tej części ludzi, których cechuje ambicja i upór, takich, które nie boją się wyzwań, dlatego uczennica często brała udział w licznych konkursach przedmiotowych: matematycznym, chemicznym, geograficznym, biologicznym, historycznym oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Geografii Olimpus 2010 zyskując tytuł laureata i Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie Demokratus.
Ola stawia sobie wysoką poprzeczkę i zwykle osiąga postawione przed sobą cele. Jednym z nich było zapewne wzorowe świadectwo i wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego. Uczennica ta na świadectwie ukończenia gimnazjum uzyskała średnią ocen 5,4 ,a na egzaminie gimnazjalnym najlepszy wynik w szkole wynoszący 93,5%.
Ola doskonale potrafi organizować swój czas, dlatego poza nauką znajduje czas na taniec. W nim szuka sposobu wyrażenia siebie i swoich emocji. Mieliśmy szansę oglądać ją w wielu szkolnych konkursach i przedstawieniach.
W tej dziedzinie sukcesy Oli wykroczyły daleko poza teren szkoły. Zdobyła ona I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski International Federation of Modern Dancing w tańcu hip–hop–Łódź 2010, III miejsce na Krajowych Mistrzostwach International Dance Federation kat. formacje hip–hop juniorzy oraz również
III miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski International Federation of Modern Dancing w tańcu sportowym.
Ola swoją pasją taneczną chciała zarazić również swoje koleżanki i znalazła na to sposób .W pierwszej klasie gimnazjum pod opieką nauczyciela prowadziła dla nich zajęcia taneczne dzieląc się swoja wiedzą i umiejętnościami.
Próbowała również swoich sił jako aktorka na szkolnej scenie. Brała udział we wszystkich przedstawieniach, m.in. poświęconych Janowi Pawłowi II, jasełkach.
Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach teatralnych organizowanych z funduszy unijnych.
Ola to również uczennica, która wyróżniała się aktywnością społeczną i zaangażowaniem w aktywną i twórczą działalność Samorządu Uczniowskiego. Przez trzy lata gimnazjum pełniła rolę przewodniczącej klasy, a w 2 i 3 klasie była wiceprzewodniczącą Samorządu Szkolnego. Wykazała się dużymi umiejętnościami organizacyjnymi – wielokrotnie była autorką różnego rodzaju samorządowych przedsięwzięć m.in. pomysłodawczynią zorganizowania kiermaszu podręczników szkolnych.
Dzięki swemu obyciu na scenie i doskonałemu kontaktowi z widownią jako urocza konferansjerka profesjonalnie prowadziła wiele szkolnych imprez i uroczystości.
Ola jest dziewczyną o dużej wrażliwości i umiejętności dostrzegania drugiego człowieka.
Mimo wielu obowiązków znalazła czas na pracę jako wolontariuszka w Centrum Onkologii w Warszawie w ramach projektu „Piękniejsze życie”, wcześniej przygotowując się do niej poprzez uczestniczenie w dodatkowym projekcie edukacyjnym „Mój pierwszy krok w wolontariat”.
Ola to osoba, która szuka dla siebie miejsca, stąd ta różnorodność podejmowanych przez nią działalności, można by powiedzieć, że smakuje życia, ale robi to dbając o perfekcję i nie zapominając o innych.

Justyna Paterka

O Justynie Paterce uczennicy klasy IIIa, można by powiedzieć, że śpiewająco odnosi sukcesy w sporcie, ponieważ ma ona dwie pasje, które przyniosły jej wiele laurów i przyczyniły się do rozsławienia imienia naszej szkoły. Są nimi sport i muzyka. Tak naprawdę trudno powiedzieć, która jest bliższa jej sercu, ponieważ w czasie swojej nauki w gimnazjum pokazywała swój talent zarówno w jednej, jak w drugiej dziedzinie. Dzięki ciężkim treningom i wrodzonym zdolnościom uczennica wykazała się wybitnymi osiągnięciami w sporcie. W tej filigranowej drobnej osóbce drzemie ogromny duch walki i determinacji, który prowadzi ją do grona najlepszych, zwykle na podium. Justyna uzyskała w roku 2011/2012 tytuł najlepszego sportowca Gimnazjum, a złożyły się na to wyróżnienie – liczne sukcesy. To starożytna sztuka walki – zapasy zawładnęły jej sercem. Żmudne, pełne wysiłku treningi pozwoliły jej poczuć to, o czym marzy każdy sportowiec – smak zwycięstwa.
Justyna jest złotą medalistką Wojewódzkich Mazowieckich Mistrzostw w Zapasach Kobiet w stylu wolnym 2012 , potwierdzeniem tego, iż poprzednie zwycięstwo to nie był przypadek jest kolejne I miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym – w zawodach międzywojewódzkich – z województw: podlaskiego, kujawsko–pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko–mazurskiego oraz zdobycie Pucharu Starosty Siedlec i I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Justyna wielokrotnie reprezentowała naszą szkołę w zawodach sportowych organizowanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Osiągała sukcesy w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, a w najbliższych dniach – będzie startowała w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – reprezentując Mazowsze w swojej kategorii wiekowej. Jest członkinią kadry zapaśniczej Mazowsza. W szkole Justyna zasłynęła także jako utalentowana wokalistka. Swym głosem uświetniała większość szkolnych uroczystości wywołując u słuchaczy ogromne wzruszenia. Justyna ma bardzo duże grono wielbicieli swego charakterystycznego, z lekką chrypką, głosu. To dzięki niemu wyśpiewała – I miejsce w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w kategorii solista w 2010 r. oraz I miejsce w Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w kategorii soliści gimnazjum w 2010 r.
Justyna to bez wątpienia indywidualność. Czasami nieco szalona, taka rzec by można rogata dusza, która jednak kryje w sobie ogromną wrażliwość i ogromną siłę. To uczennica skromna o dużym takcie. Uśmiech, który zwykle widnieje na jej twarzy zjednuje jej wielu sympatyków i przyjaciół.

Skip to content