bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2019/2020

  /    /  Złota Księga 2019/2020

Karolina Golańska

Sympatyczna, skromna, uprzejma koleżanka i uczennica. Dobry człowiek. Wyróżnia się wysokim poziomem kultury osobistej i dużą empatią. Żyje zgodnie z mottem: „Nikt nie może tracić z oczu tego, czego pragnie. Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że świat i inni są silniejsi. Sekret tkwi w tym, by się nie poddawać”. Jej pracowitość zyskała uznanie w oczach nauczycieli i rówieśników. Została wybrana do reprezentowania szkoły w poczcie flagowym, bo zawsze można było na niej polegać.

Karolina spełnia się w sporcie, wielokrotnie brała udział w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych organizowanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w Ulicznych Biegach Niepodległościowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta szczuplutka blondynka, to dziewczyna z silną wolą, która wzięła udział w ARMAGEDDON JUNIOR w Nadarzynie. Jako młoda adeptka miała szansę zawalczyć w hardcorowej formule: 2 km trasy i ponad 15 przeszkód, w kategorii wiekowej między 12. a 15. rokiem życia! Dała radę, a za linią mety czekał na Nią medal i wieczna chwała. My dodajemy podziw.

Jednak główną pasją Karoliny jest śpiew. Na tym polu odnosiła największe sukcesy, tam spełniała swoje marzenia. Od roku 2015/16 wraz z zespołem „Dźwięczne Półnutki” rokrocznie zajmowała czołowe miejsca w konkursach od gminnych po ogólnopolskie: Szkolnym i Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, Gminnym Festiwalu Piosenki Angielskiej, Najbardziej znaczące osiągnięcia wokalne Karoliny to:
– I miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– III miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– III miejsce w VII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”,
– I miejsce w VIII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”,
– I miejsce w XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu”,
– II miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu”.

W grudniu 2019 r. występowała wraz z zespołem z koncertem świątecznym dla Polonii w Budapeszcie promując w ten sposób szkołę i gminę poza granicami kraju. Karolina angażowała się w życie klasy i szkoły aktywnie działając w samorządzie szkolnym, biorąc udział w różnych uroczystościach i akcjach, m.in.: Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, Dzień Świątecznego Swetra, Wieczorek Patriotyczny, Kolęd i Pastorałek, Wieczór Pamięci Niezłomnych czy działaniach charytatywnych, m.in.: Ogólnopolska Akcja „Szlachetna Paczka”, „Ile Waży Św. Mikołaj”, „Szkoła Pamięta”, kiermasze ciast. Trzykrotnie za swoje osiągnięcia artystyczne z zespołem uhonorowana została stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Szkołę podstawową kończy z wyróżnieniem.

Nicole Kozicka

Talent i praca to dwa składniki potrzebne do sukcesu. Nicole od początku dała się poznać jako osoba, która postawiła na rozwój osobisty w kilku dziedzinach. Na arenie sportowej co roku brała udział w zawodach: w pływaniu, w indywidualnych biegach przełajowych, biegach sztafetowych organizowanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Ulicznych Biegach Niepodległościowych. W wolnym czasie jeździ na nartach i wrotkach.

Przez cztery lata pracowała w samorządzie klasowym, a w klasie ósmej została Przewodniczącą Samorządu Szkolnego. W zakresie samorządowej działalności współorganizowała: Wieczorek Patriotyczny, Kolęd i Pastorałek, Wieczór Pamięci Niezłomnych, brała udział w Dniu Szalonego Kapelusznika, Dniu Pluszowego Misia, akcji Szkoła Pamięta, „Ile waży Święty Mikołaj” oraz Szkolnych Mikołajkach. Podczas nauki zdalnej przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji: #kartkadlamedyka, akcji szkolnej organizowanej przez zespół pomocy psychologiczno – pedagogicznej: „Dbam o odpoczynek”.

Największe laury zdobywała śpiewając, w duecie z koleżanką z klasy Ewą oraz z zespołem „Dźwięczne Półnutki”, utwory wielogłosowe w polskiej i angielskiej wersji językowej. I miejsca lub Grand Prix Nicole z Ewą otrzymały nie tylko w licznych konkursach gminnych, ale wojewódzkich, regionalnych i ogólnopolskich. Najbardziej znaczące osiągnięcia wokalne to:
– II miejsce z zespołem w XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– II miejsce w duecie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– kolejno I i II miejsce w XVIII i XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie,
– I , a następnie III miejsce z zespołem w VI i VII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”,
– wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Religijnej w Lublinie,
– I miejsce w zespole w VIII Warszawskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej,
– II miejsce w duecie w X Warszawskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej,
– I miejsce w XII Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej.

Nicole, jako artystyczna dusza, sprawdziła się świetnie w sztuce słowa – w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim „Mówię, więc jestem” Świętokrzyska Literatura Ludowa, gdzie zdobyła I miejsce, jedyną przyznaną nagrodę w tej kategorii wiekowej.

Można jeszcze długo wymieniać sukcesy Nicole, ale warto dodać, że w grudniu 2019 roku wspólnie z zespołem „Dźwięczne Półnutki” występowała dla Polonii w Budapeszcie. Półtoragodzinny koncert świąteczny w ich wykonaniu, przyniósł wiele wzruszeń i radości polsko – węgierskim rodzinom.

Nicole działała też w szkolnym wolontariacie, przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej: „Szlachetna Paczka”, „Ile waży Św. Mikołaj”, a na terenie szkoły organizowała kiermasze, na których sprzedawane były ciasta, a pieniążki przeznaczane dla potrzebujących.

Wszechstronne zainteresowania Nicole sięgnęły także spraw ochrony środowiska: akcja „Sprzątania Świata”, projekt edukacyjno – ekologiczny: „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik”. Realizowała się też plastycznie biorąc udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Bombka Świąteczna”, w którym zajęła III miejsce.

Jak na współczesnego patriotę przystało, interesowała się historią. W gminnym konkursie historycznym „U progu niepodległości” w roku 2018 zajęła III miejsce. Angażowała w przygotowanie i prowadzenie licznych uroczystości szkolnych, m.in.: inauguracji roku szkolnego upamiętniającego także rozpoczęcie II Wojny Światowej, apelu z okazji Świąt Majowych, uroczystości odsłonięcia pomnika Cichociemnych. Poświęcając pamięci przeszłe pokolenia wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”.

Nicole to uczennica, która każdą klasę kończyła z wyróżnieniem, kilkakrotnie otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jesteśmy z niej dumni, bo uświadamia młodszemu pokoleniu, że realizować się można na wielu płaszczyznach. Udowodniła, że „historia człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór – jego wybór.”

Ewa Odrowąż–Coates

Indywidualistka, zawsze ma swoje zdanie i niekoniecznie takie samo jak koledzy i koleżanki z klasy. Idzie swoją drogą i sama ją sobie wyznacza. Chce być jak mawia Paul Coelho „… niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda”.

Ewa doskonali się wyrażając się przede wszystkim artystycznie. Ma niezwykły talent, słuch harmoniczny, dzięki czemu śpiew w wielogłosie nie sprawia jej żadnych problemów, co więcej nie raz sama znajduje piękne współbrzmienia do wykonywanych przez zespół czy duet utworów. Jest niezwykle wrażliwa, jej bogaty świat uczuć i emocji pozwalał tworzyć, choć czasem przeszkadzał, buntował się. Ale to przecież typowe cechy artystów przez duże A.

Największą pasją Ewy jest śpiew, zwłaszcza w języku angielskim, który szlifuje w domu i podczas licznych podróży zagranicznych. To właśnie od piosenki angielskiej zaczęła się przygoda Ewy z p. Aliną Pastuszką, a później z zespołem „Dźwięczne Półnutki”. Za utwory w angielskiej wersji językowej zdobywała wysokie nagrody i wyróżnienia. W Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej rokrocznie zdobywała czołowe miejsca, najpierw solo, później w duecie i zespole. Brawurowe wykonanie piosenek „Like I’m Gonna Lose You” czy „True colours” na długo pozostanie w pamięci uczestników konkursu w Coniewie i Festiwalu Piosenki Angielskiej w Piasecznie, nagrodzonych przez jurorów najwyższymi lokatami.

Poza nielicznymi, ale jakże pięknymi epizodami śpiewu solowego, m.in. I miejsce za niezwykle wrażliwe i dojrzałe wykonanie pastorałki „Noel” w konkursie Kolęd i Pastorałek w Słomczynie, Ewa największe sukcesy odniosła w duecie z Nicole i zespołem „Dźwięczne Półnutki”. Najbardziej spektakularne z nich to:
– II miejsce z zespołem w XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– II miejsce w duecie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– kolejno I i II miejsce w XVIII i XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu”,
– I , a następnie III miejsce z zespołem w VI i VII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”,
– wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie piosenki Religijnej w Lublinie,
– I miejsce w zespole w VIII Warszawskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej,
– II miejsce w duecie w X Warszawskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej.

W ramach promocji szkoły i gminy Ewa wraz z zespołem „Dźwięczne Półnutki” uświetniała wiele uroczystości szkolnych i środowiskowych: apele, projekty, kiermasze, festyny, a w grudniu 2019 r. koncertowała w Budapeszcie dla Polaków i ich polsko–węgierskich rodzin.

Ta artystyczna dusza, doskonale radzi sobie także z interpretacją tekstów literackich. Wygrała eliminacje gminne 40 Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” i otrzymała nominację do etapu ogólnopolskiego. Jednak największy sukces na tym polu odniosła w bieżącym roku szkolnym. W XVII Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Twórczości Jednego Poety, w którym rywalizowała z licealistami, otrzymała jedną z trzech równorzędnych nagród przyznanych za recytację poezji Adama Zagajewskiego w języku angielskim. Za osiągnięcia artystyczne uczennica trzykrotnie otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Ewa, choć z pozoru trochę nieśmiała, jest uważnym obserwatorem, potrafi trafnie ocenić sytuacje i zachowania innych. Chętnie podejmowała się wielu działań na rzecz klasy i szkoły, angażowała się w pracę samorządu uczniowskiego, m.in.: „Dzień Świątecznego Swetra”, „Dzień Szalonego Kapelusznika”, „Szkoła Pamięta”, „Sprzątanie Świata”, akcje charytatywne: Szlachetna Paczka, „Ile waży Św. Mikołaj”, kiermasze ciast. Podczas nauki zdalnej włączyła się w akcję zespołu pomocy psychologiczno–pedagogicznej „Czas dla rodziny”.

Ewa to dobra koleżanka, kreatywna wychowanka i wzorowa uczennica. Mimo wielu różnorodnych zajęć znalazła się wśród najlepszych uczniów w klasie. Jej średnia ocen na zakończenie szkoły podstawowej wyniosła 5,06. To doskonały dowód na to, że będzie uparcie i mądrze realizować swój plan na życie, będzie zdobywać kolejne szczyty, a my zawsze będziemy jej kibicować.

Aleksandra Suchodolska

Aleksandra Suchodolska należy do takich walecznych osób, bo nie boi się wyzwań i mierzy się z nimi.
Już od 4 klasy Ola z powodzeniem śpiewała w szkolnym chórze, brała udział w szkolnych konkursach Pieśni Patriotycznej, zajmując I lub II miejsca, również na szczeblu gminnym. Występowała też w szkolnych spektaklach, przedstawieniach i akademiach.

Ponieważ Ola to dziewczyna pełna energii, Jej szkolne życie dopełniał sport. Wielkim wyzwaniem były zapasy. W klasie 5 rozpoczęła treningi w UKS Akademia Sportu Baniocha–Coniew i już pierwsze zawody zwieńczyła sukcesem. Podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Białołęka Wrestling Cup zajęła II miejsce w swojej kategorii wagowej. Za powyższe osiągnięcie otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Ola przyczyniła się również do wielu sukcesów reprezentacji szkolnej w grach drużynowych: piłce siatkowej, piłce ręcznej, piłce nożnej i unihokeju. Jej najważniejsze osiągnięcie to II miejsce w Mistrzostwach Międzypowiatowych w unihokeju w ramach XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Aleksandra zaistniała ponadto w lokalnych zawodach. Dwukrotnie rywalizowała w Otwartych Turniejach Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, zajmując III miejsca.

Ola była zawsze „spiritus movens” wielu działań klasowych. Szybko okazało się, że jest pełną inicjatywy organizatorką życia klasowego. Przez wszystkie lata pobytu w szkole kreatywnie wspierała każdą imprezę klasową i wiele uroczystości szkolnych. Na kiermasze szkolne przygotowywała własnoręcznie wykonane ozdoby, a podczas festynów z wielkim zaangażowaniem brała udział w występach.

Kolejny talent Oli – tym razem kulinarny – ujawnił się w szkolnym konkursie „Moje zdrowe menu”, w którym zajęła III miejsce. Ponadto gazetki w „Tygodniach Zdrowia” zawierały wówczas propozycje Jej przepisów.

Ola jest osobą wrażliwą. Nie obce są Jej problemy dzisiejszego świata. Jako wolontariuszka wspomogła działania Fundacji DKMS, która poszukuje dawców dla pacjentów potrzebujących przeszczepu komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Pracowała też w szkolnym wolontariacie. Chętnie angażowała się w różne działania charytatywne na rzecz innych ludzi, ale i naszych braci mniejszych. Uczestniczyła w akcjach: Sprzątanie Świata, Szkoła pamięta, Szlachetna Paczka. Brała udział w zbiórkach zniczy dla DPS w Górze Kalwarii, a także funduszy i artykułów na rzecz schroniska „Na Paluchu”. Uczestniczyła w projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Jej Pyszne wypieki znają wszyscy kupujący podczas licznych charytatywnych kiermaszy ciast.

W ostatnim roku nauki koleżanki i koledzy ponownie powierzyli Oli przewodnictwo w klasie, a społeczność szkolna wybrała Ją na Wiceprzewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Tu również dała się poznać jako współorganizatorka i uczestniczka projektów oraz przedsięwzięć samorządu. W związku z tym uczestniczyła w szkolnych obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, włączała się w poetyckie wieczorki tematyczne. Jako członek samorządu z wielkim oddaniem zaangażowała się w tegoroczny ogólnopolski konkurs „Ile waży Św. Mikołaj?”. Nagrodę za I miejsce, przyznaną szkole, przeznaczono na zakup audiobooków do biblioteki szkolnej. Ola została wybrana również do Młodzieżowej Rady Gminy w Górze Kalwarii.

Klasę 8 ukończyła z wyróżnieniem, otrzymując świadectwo z czerwonym paskiem. Temperament Oli nie pozwoli nam o Niej zapomnieć. Być może usłyszymy jeszcze o Jej dokonaniach, bo „Od odważnych świat zależy” (Andrzej Niewinny Dobrowolski).

Wiktoria Udenyi

Wiktoria Udenyi decyzję o uprawianiu zapasów podjęła w wieku 10 lat pod wpływem chwili, chciała spróbować. Została więc zawodniczką UKS Akademia Sportu Baniocha–Coniew. Pierwszy sukces odniosła podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Białołęka Wrestling Cup w 2016 r., gdzie zajęła II miejsce w swojej kategorii wagowej. Później przyszły następne zwycięstwa m.in.:
– Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy w Łukowie 2017 r. – I miejsce w kategorii młodziczek;
– Mistrzostwa Warszawy 2018 r. – I miejsce w kategorii młodziczek, w zawodach przeprowadzonych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży;
– VII Mistrzostwa Polski Młodziczek 2018 r. – III miejsce.

Dzięki swojej wytrwałości i ciężkiej pracy podczas treningów, z VIII Mistrzostw Polski Młodziczek w stylu klasycznym wróciła ze srebrnym medalem i tytułem Wicemistrzyni Polski. Za swoje osiągniecia nagradzana jest stypendiami Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Jej aktywność sportowa nie ogranicza się tylko do zapasów. Wiktoria uczestniczyła w zawodach międzyszkolnych organizowanych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej również w innych dyscyplinach sportowych, zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Brała udział w rozgrywkach piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i nożnej, unihokeja i w zawodach lekkoatletycznych.

Najważniejsze osiągnięcia to:
– indywidualne biegi przełajowe – III miejsce w Gminie Góra Kalwaria, następnie wystartowała w powiecie i zakończyła rywalizację w zawodach międzypowiatowych;
– mini piłka koszykowa – I miejsce w gminie i III miejsce w powiecie piaseczyńskim;
– unihokej – I miejsce w gminie, I miejsce w powiecie i II miejsce w zawodach międzypowiatowych.

W roku szkolnym 2018/2019 wynikiem 9,60 m ustanowiła nowy Rekord Szkoły w rzucie piłką lekarską 3kg, w kategorii dziewcząt klas 4–6.

Jednak nie samym sportem Wiktoria żyła przez te szkolne lata. Angażowała się również w życie klasy i szkoły. Uczestniczyła w akademiach, wielu szkolnych akcjach i konkursach, festynach i uroczystościach klasowych.
Wspierając wolontariat Samorządu Uczniowskiego, wzięła udział w charytatywnym projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

Możliwe, że w przyszłości usłyszymy o sukcesach Wiktorii – na przykład w reprezentacji Polski albo na międzynarodowych matach. Kto wie – może też w dziedzinie artystycznej! Bo Wiktoria pięknie rysuje . . .

Jan Zieliński

Janek to zdolny, mądry i dociekliwy młody człowiek, który autentycznie czerpie radość z nauki i poznawania świata. Jego wiedza przekracza tę podręcznikową, co potwierdzają wyniki szkolne. Od początku drugiego etapu nauczania jest jednym z najlepszych uczniów w klasie. Każdy rok szkolny kończył z wyróżnieniem, a średnia ocen na koniec klasy ósmej wyniosła 5,72. Jego osiągnięcia naukowe owocowały nagrodami lub stypendiami Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Janek kilkakrotnie brał udział w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Polskiego, w roku szkolnym 2016/17 został jego finalistą, w latach 2017/18, 2018/19 dostał się do etapu wojewódzkiego, a w 2019/20 awansował do etapu rejonowego.

Ten dżentelmen z wychowania to także pasjonat historii, startował w konkursach kuratoryjnych z tego przedmiotu i śpiewająco przechodził etapy szkolne. Zajął I miejsce w konkursie „U progu niepodległości”, organizowanym przez naszą gminę, w ramach obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętnie i aktywnie pracował na rzecz klasy i szkoły. Wraz ze swoimi koleżankami poprowadził apel z okazji Świąt Majowych. Uroczystość szkolną rozpoczynającą bieżący rok szkolny, upamiętniającą także wybuch II Wojny Światowej przygotowywał w czasie wakacji. Występował w uroczystym apelu z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Został też wybrany do Młodzieżowej Rady Gminy Góra Kalwaria.

Między innymi dzięki niemu w naszej szkole odbył się Finał Konkursu „Bezpieczni za kółkiem z Radiem Zet”, bowiem przygotował specjalny plakat, zachęcający do zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Jankowi nieobca jest też działalność charytatywna, bez wahania zaangażował się w Ogólnopolską Akcję – „Szlachetna Paczka” i piekł ciasta na kiermasze charytatywne.

Podczas nauki zdalnej włączył się w przedsięwzięcia prowadzone przez zespół pomocy psychologiczno–pedagogicznej: „Czas dla rodziny” oraz „Dbam o odpoczynek”.

Janek to humanista, miłośnik literatury i sztuki, zgłębiający ich tajniki. Zgodnie ze słowami Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, traktuje czytanie jak najlepszą zabawę, a właściwie pasję. Świat książek porusza go, zwłaszcza tematyka fantastyczna. Sam także tworzy – pisze dłuższe opowiadania.

Janek to wzór do naśladowania pod każdym względem, jego kultura osobista, rzetelność i sumienność w wypełnianiu obowiązków szkolnych była często zdumiewająca dla otoczenia.

Katarzyna Zulczyk

„Podążaj za swoją pasją, a sukces będzie podążał za Tobą” – te słowa najtrafniej charakteryzują Kasię. Od dawna kochała śpiew i choć większość była sceptycznie nastawiona do Jej zainteresowań, ona z uporem ćwiczyła i doskonaliła głos, by móc pięknie wykonywać nie tylko wielogłosowe utwory wraz z zespołem „Dźwięczne Półnutki”, ale także pokazać swój talent w występach solowych. Ogromna determinacja i miłość do śpiewu pozwoliła jej osiągnąć:
– II miejsce w I Gminnym Konkursie Piosenki Bajkowej,
– II miejsce w XIV Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej,
– II miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Jednak najbardziej prestiżowe nagrody na płaszczyźnie wokalnej Kasia zdobyła z zespołem. Oto niektóre z nich:
– II i III miejsce w XVI i XVII Ogólnopolskim Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA,
– wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem”,
– I i III miejsce w VI i VII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”,
– I miejsce w VIII Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”,
– I i II miejsce kolejno w XVIII i XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu”,
– I miejsce w VIII Warszawskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej.

Kasia lubi wyzwania, ale wtedy, kiedy się do nich przekona. Tak właśnie było z recytacją – kolejną formą ekspresji, po którą sięgnęła. Najpierw przeczytała tekst i dopiero wtedy stwierdziła, że właściwie może pojechać na konkurs. Umiejętność interpretacji, wyczucie frazy i doskonała pamięć były jej sojusznikami. Choć recytatorskich wyzwań było mniej niż wokalnych, na koncie Kasi pojawiły się spektakularne sukcesy:
– II miejsce w XXV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”,
– Brązowy Klucz do Tajemnic Wszechświata w XXV Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim,
– nominacja do finału XVII Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Twórczości Jednego Poety Adama Zagajewskiego.

Kasia, to wzorowa uczennica, która co roku otrzymywała świadectwo z czerwonym paskiem. Jest czterokrotną stypendystką Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria za osiągnięcia artystyczne, a w tym roku jej wysoka średnia ocen 5,5 pretenduje ją po raz kolejny do grona nominowanych.

Jako dobry organizator i taktyk, miała na wszystko czas. Doskonale sprawdzała się w różnych działaniach na rzecz szkoły. Występowała w większości uroczystości szkolnych i środowiskowych, m. in.: „Baniocha. Łubna. Cegielnie we wspomnieniach”, odsłonięcie pomnika Cichociemnych, festyny szkolne, kiermasze bożonarodzeniowe. Brała udział w wielu akcjach inicjowanych przez samorząd szkolny, m.in.: Wieczór kolęd i pastorałek, Wieczór Pamięci Niezłomnych, „Dzień Świątecznego Swetra”, „Dzień Szalonego Kapelusznika”, „Szkoła Pamięta”, „Sprzątanie Świata”, akcje charytatywne: Szlachetna Paczka, „Ile waży Św. Mikołaj”, kiermasze ciast. Podczas nauki zdalnej włączyła się w akcję zespołu pomocy psychologiczno – pedagogicznej „Czas dla rodziny”, „Dbam o odpoczynek” i „Śniadanko”. Wraz z zespołem „Dźwięczne Półnutki” promowała szkołę i gminę w kraju i za granicą. W grudniu br. tuż przed świętami koncertowała dla Polonii w samym sercu Węgier – Budapeszcie.

Paulo Coelho powiedział: „Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat potajemnie sprzyja twojemu pragnieniu.” Tego właśnie życzymy Kasi.

Skip to content