bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2012/2013

  /    /  Złota Księga 2012/2013

Urszula Sałańska

Zdolna, wytrwała, wszechstronnie utalentowana uczennica, która na koniec gimnazjum uzyskała średnią 5,6. Pilna, zawsze przygotowana do lekcji, podejmowała się zadań dodatkowych, które wykonywała na najwyższym poziomie.
Śpiew, scena, sport i nauka – oto żywioły Uli.
Pod kierunkiem Pana Dyrektora Dariusza Słapka tak rozwinęła swój talent wokalny, że próżno szukać konkurencji; jest dwukrotną laureatką Nagrody Grand Prix Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej, zajęła I miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej, wyróżniona za wrażenia artystyczne na Festiwalu Kolęd
i Pastorałek. Jej śpiew solo i w duecie, w zespole Andante poruszał do głębi czy to publiczność szkolną, czy szerszą. Angażowana do śpiewania podczas wielu szkolnych uroczystości i imprez rozrywkowych, bardzo chciała zagrać zwykłą „mówioną” rolę – wielokroć miała okazję. Uczestniczyła w zajęciach koła teatralnego, realizowała projekt „Szukając Melpomeny” i występowała w jasełkach, wieczornicach papieskich, recytując wiersze i odgrywając przeróżne role.
Odniosła wiele sukcesów w nauce, biorąc udział w konkursach. Zdobyła tytuł laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpus o Janie Pawle II, finalistki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Demokratus, w klasie III w I Szkolnym Konkursie Przedsiębiorczości „Jak założyć własną firmę?” przeszła do finału, została laureatką gminnego konkursu ekologicznego, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym pt.: „Wielcy Polacy – śladami Fryderyka Chopina” oraz w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy Olimpus MIX humanistyczny, w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z historii zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Reprezentowała szkołę w zawodach sportowych – w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej wraz z koleżankami zdobyła II miejsce w sztafecie 4x100m.
Jednak szablę ukochała najbardziej. Od pierwszego sukcesu, gdy w 2009r. zdobyła tytuł v-ce mistrza w mistrzostwach międzynarodowych w szabli dziewcząt Challenge Vratislavia, trenowała sumiennie i zdobywała tytuły mistrzowskie na różnych szczeblach. Najwyższe osiągnięcie w gimnazjum to brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w szabli kobiet w 2011 roku.
W roku 2012 otrzymała stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria za szczególne osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Małgorzata Kopyt

Wzorowa uczennica, która podczas wszystkich lat nauki szkolnej zawsze pozostawała wzorem. Sumienna, ambitna i taktowna, przyjaźnie nastawiona do świata, a także aktywna i zaangażowana w życie klasy i szkoły. Jej cechami szczególnymi są uzdolnienia językowe, aktorskie, wokalne, taneczne i plastyczne, dlatego można było ją dostrzec zarówno podczas występów artystycznych, jak i konkursów przedmiotowych na szczeblu szkolnym, gminnym i ogólnopolskim. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpus o Janie Pawle II, finalistką Konkursu Piosenki Angielskiej, Laureatką VII Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Zajmowała pierwsze miejsca w szkolnych i gminnych konkursach plastycznych, w klasie III zdobyła tytuł laureatki w I Szkolnym Konkursie Przedsiębiorczości „Jak założyć własną firmę?”, otrzymała wyróżnienie
w Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.
Z uporem i wytrwale realizuje swoje zainteresowania, biorąc udział w licznych zajęciach dodatkowych jak: gra na gitarze i zajęcia z emisji głosu, kursy i obozy taneczne, udział w szkolnym projekcie unijnym „Szukając Melpomeny”, kurs rysunku żurnalowego, kurs dla kandydatów na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, uczestnictwo w zajęciach chóru szkolnego. Czas poświęcany na pasje nie przeszkodził jej ukończyć szkoły ze średnią ocen 5,1.
Talenty Małgosi można docenić, gdy się jej słucha, gdy się ją ogląda na scenie lub podziwiając galerię jej rysunków zamieszczoną na stronie internetowej naszej szkoły.
Swoją wszechstronność prezentowała na lekcjach i podczas uroczystości szkolnych, a swoją dojrzałość społeczną w działaniach na rzecz innych ludzi. W pamięci nauczycieli pozostanie jako wzór ucznia, w pamięci kolegów i koleżanek jako „dobry duszek”, który zarażał uśmiechem, pogodą ducha i optymizmem.

Magdalena Wiśniewska

Magdę bardzo trudno dogonić. Przekonało się o tym wielu młodych sportowców. Ogromną życiową energię uczennica wykorzystuje na bieżni i na boisku. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw. Można powiedzieć, że jest sportowym talentem.
W czasie nauki w gimnazjum osiągała wysokie miejsca nie tylko w zawodach gminnych, ale również powiatowych, a nawet wojewódzkich.
Nieograniczona wola walki z własnym organizmem i chęć współzawodnictwa, niezbędna w każdej dyscyplinie sportu, pozwoliła Magdzie w roku szkolnym 2012/2013 zrealizować swoje największe marzenie. Z ogromną determinacją walczyła, za każdym razem o najwyższe miejsca na podium. Pokonała swoich rówieśników, najpierw w gminie potem w powiecie i podczas zawodów międzypowiatowych w biegu sprinterskim na dystansie 100 m. Dotarła tam, gdzie dochodzą najlepsi – do samego finału zdobywając brązowy medal i tytuł finalistki XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Ten ogromny sukces poprzedzały równie ważne w jej karierze sportowej zwycięstwa w zawodach powiatowych: II miejsce w dwuboju nowoczesnym i w sztafecie 4x100m. W szkole pozostawiła młodszym koleżankom do pobicia ustanowiony przez siebie rekord na dystansie 60 m. W tym roku szkolnym wygrała też konkurs na Najaktywniejszego Sportowca Gimnazjum.
Magda udowodniła, że sport nie jest konkurencją dla nauki, ponieważ klasę III ukończyła ze średnią ocen 4,94. Mimo licznych treningów uczennica z chęcią angażowała się także w życie szkoły i klasy. Wraz z koleżankami zorganizowała przedstawienie dla najmłodszych: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, a także zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt. Brała też udział w akcji XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Uczennica próbuje swoich sił w różnych dyscyplinach sportu: piłce koszykowej, piłce siatkowej, piłce ręcznej, unihokeju, dwuboju nowoczesnym i biegach przełajowych. Jednak zdecydowanie najlepiej czuje się, wydawałoby się z pozoru męskiej dyscyplinie sportu – w piłce nożnej, którą trenuje w KS GOSiRKi Piaseczno.

Patrycja Deniszewska

„Nauka jest jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
Tymi literackimi słowami można scharakteryzować podejście Patrycji Deniszewskiej do poszerzania wiedzy. Świadczą o tym też wysokie wyniki w nauce i niemałe sukcesy, które osiągała nie tylko w szkole, ale i poza jej murami konkurując na polu nauki z najlepszym rówieśnikami z całego województwa.
W Kuratoryjnym Przedmiotowym Konkursie z Geografii, jak również V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
o Społeczeństwie „Demokratus” dotarła aż do finału uzyskując zaszczytny tytuł finalistki. W Przedmiotowym Konkursie z Historii zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Brała także udział w I Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.
Klasę trzecią uczennica ukończyła ze średnią ocen 5, 3.
Patrycja to osoba poszukująca, która sprawdza się w wielu dziedzinach. Jej literacka wrażliwość zaowocowała autorskimi scenariuszami, a także twórczością poetycką. W szkolnym konkursie ”STOP PRZEMOCY”, za swój wiersz, zdobyła wyróżnienie. Zawsze z wielkim zaangażowaniem i chęcią włączała się w życie szkoły i klasy. Wraz z koleżankami zorganizowała przedstawienie dla najmłodszych: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”, a także zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt.
Patrycja to osoba niezwykle skromna, pracowita, pogodna i koleżeńska. Wyróżnia ją także takt i duża kultura osobista. Te cechy powodują, że uczennica roztacza wokół siebie bardzo przyjazną aurę.

Skip to content