ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

/    /  O szkole

Miejscowość Baniocha leży na trasie Warszawa – Góra Kalwaria, ok. 25 km od centrum stolicy oraz 8 km od Piaseczna i Konstancina-Jeziorny. Szkoła Podstawowa w Baniosze przy ul. Szkolnej 1 mieści się w budynku z lat 60-tych, który w latach 2015 – 2018 został rozbudowany i zmodernizowany oraz dostosowany dla osób niepełnosprawnych (podjazd i winda). Po rozbudowie szkoły, w 2019 r. została oddana część przedszkolna z oddzielnym wejściem i własnym placem zabaw. Szkoła posiada nowoczesną salę gimnastyczną z siłownią, przebieralniami i prysznicami, małą salę gimnastyczną z przeznaczeniem na zajęcia tenisa stołowego oraz gry i zabawy dla uczniów klas młodszych, kompleks boisk “Orlik 2012” – boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią trawiastą i boisko wielofunkcyjne. Na terenie szkoły znajdują się dwa place zabaw. Placówka posiada stołówkę i własne zaplecze kuchenne, w którym na miejscu przygotowywane są posiłki (dla oddziałów przedszkolnych pełne wyżywienie). Szkoła otoczona jest malowniczymi terenami, gdzie często odbywają się lekcje na świeżym powietrzu.

W placówce znajdują się dwie pracownie komputerowe, nowocześnie wyposażone pracownie: polonistyczne, przyrodnicza, geograficzno-biologiczna, artystyczna, historyczna, matematyczno-fizyczna, języków obcych i nauczania wczesnoszkolnego, a także biblioteka szkolna z czytelnią i stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu. Pracownie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny – tablice interaktywne. W szkole dzieci mają zapewnioną opiekę w świetlicy w godz. 7.30 – 17.00 (oddziały przedszkole od godz. 7.00). W ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej, pod opieką pedagoga, psychologa i specjalistów, dzieciom oferowany jest szeroki wachlarz zajęć: logopedycznych, rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, rozwijających umiejętności emocjonalno – społeczne, integracji sensorycznej (SI), treningu umiejętności społecznych (TUS). Po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogą korzystać z różnorodnych kół zainteresowań. W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie klas II – IV objęci są nauką pływania na basenie w Górze Kalwarii.