bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Nasza szkoła

  /  Nasza szkoła

Zespół Szkół w Baniosze mieści się w budynku z lat 60-tych. Miejscowość Baniocha leży na trasie Warszawa – Góra Kalwaria, ok. 25 km od centrum Stolicy oraz 8 km od Piaseczna i Konstancina.

Do oddziału przedszkolnego uczęszcza 39 uczniów. W szkole podstawowej uczy się 245 uczniów w kl. I – VII, po dwie klasy na każdym poziomie, natomiast w oddziałach gimnazjalnych – 92 uczniów w dwóch klasach II oraz III.

Szkoła posiada nowoczesną salę gimnastyczną z siłownią, przebieralniami i prysznicami, małą salę gimnastyczną z przeznaczeniem na zajęcia tenisa stołowego oraz gry i zabawy dla uczniów klas młodszych, kompleks boisk „Orlik 2012” – boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią trawiastą i boisko wielofunkcyjne. Na terenie szkoły znajduje się plac zabaw dla najmłodszych.

Szkoła otoczona jest malowniczymi terenami, gdzie często odbywają się lekcje na świeżym powietrzu. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej, która w styczniu 2008 r. została wyposażona w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane przez EFS. W szkole znajdują się dwie pracownie komputerowe, nowocześnie wyposażone pracownie: polonistyczna, przyrodnicza, geograficzno-biologiczna, historyczna, języka angielskiego, sale oddziałów przedszkolnych i nauczania wczesnoszkolnego. Pracownie: przyrodnicza, historyczna, językowa, polonistyczna i kształcenia wczesnoszkolnego wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny – tablice interaktywne.

Od roku szkolnego 2009/2010 w szkole funkcjonują dwie świetlice zapewniające opiekę naszym uczniom – dla klas 0 i dla pozostałych. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogą korzystać z różnorodnych kół zainteresowań.

Od roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole funkcjonuje radiowęzeł.

Od 2015 roku trwa rozbudowa szkoły.

Skip to content