bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2016/2017

  /    /  Złota Księga 2016/2017

Julia Zulczyk

Julia Zulczyk to wzorowa i ambitna uczennica. Od wielu lat zaskakuje talentem wokalnym, w którym nie ma sobie równych. Zasłynęła jako uzdolniona wokalistka nie tylko na arenie szkoły ale również gminnej, powiatowej i ogólnopolskiej. Wielokrotnie zdobywała podium w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w kategorii – solista.
W 2016 roku Julka wyśpiewała I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem” w Radomiu. Sukcesy Julii to również praca zespołowa. Zaangażowanie i zdolności sprawiły, iż trio „Agrado”, które współtworzyła zdobyło I miejsce w V Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień” w Warszawie w 2015 roku.
Julia z ogromnym wyczuciem i sercem podchodzi do swej pasji, potrafi głosem przekazać duchowe przeżycia. Dzięki tej zdolności wyśpiewała I miejsce w XVIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie oraz II miejsce w X Jubileuszowym Konkursie „Kolęd i Pastorałek” organizowanym przez Dom Kultury w Warszawie w 2016 r, a w bieżącym roku było to już Grand Prix. Ambicje Julii wypłynęły również na szersze wody, zdobyła wyróżnienie w 11 Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej.
Nie tylko wokal jest mocną stroną Julki, odkryła w sobie także umiejętności aktorskie. Aktualnie uczęszcza do Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie, gdzie rozwija swój talent występując na deskach Teatru Roma.
Jesteśmy dumni z Juli, która w piękny i artystyczny sposób rozsławia imię naszej szkoły.

Szymon Borowiecki

Szymon Borowiecki to wzór do naśladowania. Kulturalny i ambitny uczeń, wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w nauce, zaangażowany w życie klasy i szkoły. To w reszcie najlepszy sportowiec. Siła walki i ciężka praca zaowocowały zdobyciem I Miejsca Pucharu Polski w kickboxingu w Nowym Sączu, I miejsca Pucharu Polski Piaseczno open, II miejsca Pucharu Polski w Pułtusku oraz 5 miejsca w Mistrzostwach Polski w Lesznie. Idąc za ciosem, organizował Galę Piaseczno Fight Night 5.
Nie tylko kickboxing jest na liście osiągnięć Szymona. Trzykrotnie zajął I miejsce w Gminnych Biegach przełajowych oraz III i IV miejsce w powiatowych. Głodny sukcesu osiągnął IV miejsce w Między powiatowych biegach przełajowych. Szymon bije rekordy w sporcie, a dokładnie w sprincie na 100 m. Uzyskał najlepszy wynik w gminie oraz II miejsce w powiecie. Ponadto trzykrotnie brał udział w Biegu Niepodległościowym w Górze Kalwarii, zajął I i dwa II miejsca.
Sporty walki, biegi to nie wszystko, Szymon osiąga sukcesy również w gminnych zawodach pływackich dwukrotnie zdobywając I miejsce.
Szymon Borowiecki to wszechstronnie uzdolniony młody człowiek. Interesuje się historią i geografią. Przy wsparciu nauczycieli osiągał sukcesy: wysoki wynik w rejonowym etapie konkursu kuratoryjnego z historii oraz III miejsce w Konkursie Wiedzy o Wiśle pod patronatem Burmistrza Gminy Góra Kalwaria.
Szymona cechuje ogromna chęć pomocy, zwłaszcza tu gdzie jest szczególnie potrzebna. Chętnie brał udział we wszystkich edycjach Szlachetnej Paczki oraz innych akcjach charytatywnych.
Nienaganna postawa i pozytywny stosunek do otoczenia to jedne z wielu cech wyróżniających Szymona, dzięki którym pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

Gabriela Walczyk

Gabrysia Walczyk to uczennica, która każdego roku, ze względu na wysoką średnią ocen, była promowana ze świadectwem z wyróżnieniem. W roku 2015 była stypendystką Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Stanowiło ono uwieńczenie jej wyników w nauce. Uczennica reprezentowała szkołę w Gimnazjalnej Lidze Naukowej, a dwa lata temu brała udział w Wojewódzkim Maratonie Matematycznym. Dużym sukcesem Gabrysi jest pierwsze miejsce w III Powiatowym Konkursie Żywieniowym dla Gimnazjalistów „Znaczenie roślin strączkowych w żywieniu człowieka. Prawdy i mity”.
W tym roku szkolnym uczennica uzyskała średnią ocen 5,58, co po raz kolejny pretenduje ją do stypendium naukowego Burmistrza. Na gimnazjalnym egzaminie z języka polskiego miała 100% poprawnych odpowiedzi.
Jest to uczennica, która chętnie podejmuje działania wymagające umiejętności organizacyjnych. Świetnie radzi sobie w roli lidera grupy. Udowodniła to pracując przy realizacji projektu „Innowacyjna szkoła”, a także przy organizacji wielu imprez klasowych i szkolnych. Jest autorką filmu o naszej szkole i teledysku, który nagrała z koleżankami z okazji Dnia Chłopaka. To osoba kreatywna i pomysłowa. Chętnie podejmuje działania twórcze: opracowuje choreografię do wspólnych występów, jest pomysłodawcą realizacji różnych klasowych imprez.
Gabrysia świetnie czuje się na scenie. Chętnie podejmuje wyzwania artystyczne. Pierwszą jej pasją jest śpiew. W tym roku szkolnym wspólnie z koleżankami zajęła pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Brała też udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
Można powiedzieć o niej, że ma dużą wrażliwość słowa, dlatego potrafi doskonale interpretować teksty, sprawiając ogromną przyjemność publiczności. Pamiętamy ją z wielu szkolnych występów, choćby w szkolnych jasełkach, czy roli Czerwonego Kapturka, z przedstawieniu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu i wielu innych. Gabrysia jest również autorką scenariusza i teksu piosenki do przedstawienia „W krainie Beznetladii”. Uczennica doskonale czuje się też w tańcu. Aktywnie pracowała nad choreografią klasowych występów. Gabrysia podejmuje także działania na rzecz innych. Aktywnie włączała się w Ogólnopolską akcję „Szlachetna paczka”, a w ostatnim roku szkolnym pracowała w sztabie zorganizowanym w Górze Kalwarii.
Gabrysia nie boi się wyzwań, stąd jej przynależność do drużyny harcerskiej, w której szuka kolejnych doświadczeń, pozwalających jej jeszcze bardzie aktywnie działać. Gabrysia to uczennica sumienna i rzetelna. Zawsze wywiązuje się z powierzonych zadań.

Karol Bogumił

Karol Bogumił to uczeń zdolny i ambitny, który ma dużą wiedzę, często wykraczająca poza szkolone podręczniki. Jego ciekawość świata sprawia, że jest on dociekliwy, wnikliwy i chętny do poważnych dyskusji. Karol od pierwszej klasy gimnazjum otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem i wysoką średnią ocen, w tym roku wynosi ona 5,33.Na egzaminie gimnazjalnym z matematyki i języka angielskiego uzyskał 100% poprawnych odpowiedzi, a z języka polskiego 98%. Karol co roku godnie reprezentował nasza szkołę w Gimnazjalnej Lidze Naukowej, a dwa lata temu brał udział w Wojewódzkim Maratonie Matematycznym. Efektem szerokich zainteresowań ucznia jest pierwsze w miejsce w III Powiatowym Konkursie Żywieniowym dla Gimnazjalistów „Znaczenie roślin strączkowych w żywieniu człowieka. Prawdy i mity”.
Karol to arbiter kultury, taktu i uprzejmości, to dżentelmen w każdym calu, a przede wszystkim, to wspaniały kolega, zawsze gotowy do pomocy zarówno rówieśnikom jak i osobom dorosłym, dlatego aktywnie włącza się w działania charytatywne. Od trzech lat podejmował działania na rzecz ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, a w ostatnim roku pracował w sztabie zorganizowanym w Górze Kalwarii. Karol to uczeń, który nigdy nie odmawia i zawsze rzetelnie wywiązuje się z powierzanych zadań. Nie było szkolnych uroczystości, w których ten młody człowiek nie byłby obecny. Można powiedzieć, że zawsze stał na pierwszym froncie. Brał udział w większości szkolnych uroczystości, z których wywiązywał się zawsze perfekcyjnie. Pamiętamy go z bardzo trudnej roli malarza – twórcy w pantomimie podejmującej temat miłosierdzia z okazji XVI Dnia Papieskiego, policjanta w szkolnych Walentynkach, kosmity z przedstawienia z okazji Dnia Ziemi, narratora z bajki o Czerwonym Kapturku, nie było też szkolnych jasełek, w których by go zabrakło. Doskonale sprawdzał się zarówno w roli prowadzącego, konferansjera jak i kreacjach komicznych, ale świetnie też wypadał w tych, wymagających powagi. Karol doskonale radzi sobie także w tańcu. Bardzo aktywnie pracował w realizacji projektu „Innowacyjna szkoła”.
Wysublimowane poczucie humoru, ogromny dystans do siebie oraz ciepły uśmiech sprawia, że inni w jego towarzystwie czują się doskonale. Karol to uczeń z klasą, nawet jak nie ma koło niego jego klasy.

Skip to content