bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2009/2010

  /    /  Złota Księga 2009/2010

Anna Konopka

Zaangażowana w życie szkoły, zawsze perfekcyjnie przygotowana do wszystkich powierzonych Jej zadań. Osiągnęła najwyższe wyniki w nauce i może poszczycić się najwyższą średnią w szkole, wynoszącą 5,67 oraz wzorowym zachowaniem. W latach nauki w gimnazjum brała udział w wielu konkursach przedmiotowych na szczeblu szkolnym, rejonowym i ogólnopolskim. Ania jest także „człowiekiem sceny”. Występowała w spektaklach teatralnych, prowadziła konferansjerkę na szkolnych przeglądach, festiwalach i festynach, od trzech lat prowadziła Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej, przeprowadzała wywiady z zaproszonymi do szkoły gośćmi, zasłynęła także jako wspaniała tancerka – przez 2 lata prowadziła wraz z koleżanką Anitą pod opieką nauczycielki zajęcia taneczne, podczas których dzieliła się z innymi swoim doświadczeniem zdobytym w najlepszych warszawskich szkołach tańca. Aktywnie działała w Samorządzie Szkolnym. Anię cechuje niezwykle wysoka kultura osobista, nienaganne maniery i umiejętność zachowania się w każdej sytuacji. Żegnając naszą szkołę, Ania pozostawia po sobie wspomnienie osoby niezwykłej – pilnej uczennicy, lubianej i cenionej przez uczniów i nauczycieli, ale i wesołej dziewczyny, mającej poczucie humoru i dystans do samej siebie.

Anita Nowak

Anita swoje życie związała z muzyką. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie z oceną bardzo dobrą w klasie fortepianu. Pamiętamy Ją śpiewającą, grającą na keyboardzie, ale przede wszystkim pamiętamy Ją tańczącą. Na szczeblu ogólnopolskim zdobywała w tańcu najwyższe miejsca. Przy całym swoim talencie Anita pozostaje skromną gimnazjalistką, chętnie dzieląc się z młodszymi koleżankami swoim doświadczeniem, zdobywanym w najlepszych szkołach tańca, jak Egurola Studio, Grawitacja, a także podczas licznych warsztatów i obozów tanecznych. Dla zespołów szkolnych opracowywała choreografie tańców, przez dwa lata w piątkowe popołudnia prowadziła z koleżanką Anią pod opieką nauczycielki kółko taneczne. Aktywnie pracowała w samorządzie klasowym i szkolnym.

Adam Żołnowski

Osiągnął na koniec klasy III średnią 5,6. We wszystkich latach nauki szkolnej wyróżniany był biało-czerwonym paskiem na świadectwie oraz nagrodami książkowymi.
Pracowity i ambitny, brał udział w licznych konkursach przedmiotowych, w tym z historii i wiedzy o społeczeństwie. W 2008 najlepiej z uczniów klas drugich napisał test z historii w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego MULTITEST.
Sprawność fizyczna, upór oraz duch walki i rywalizacji zapewniły Mu udział w zawodach sportowych we wszystkich niemal dyscyplinach, na wszystkich poziomach.
Zawsze godnie reprezentował naszą szkołę oraz wywalczył wiele medali i pucharów, indywidualnie i zespołowo. Patrząc na nie, wspominać będziemy wspaniałego sportowca i dobrego ucznia – dumę naszej szkoły.

Rafał Kaczyński

Dobry uczeń, co roku nagradzany wzorowym zachowaniem i biało-czerwonym paskiem na świadectwie, zawsze grzeczny i uprzejmy w stosunku do dorosłych i rówieśników, rozwijający swoje zainteresowania i talenty, a ma ich wiele. Jest poetą i dziennikarzem, Jego teksty, zarówno liryczne, jak i publicystyczne zamieszczane były w szkolnych gazetkach, jak „Gimpress”, czy „Szkolniak”. Rafał to także utalentowany aktor, co znamienne – doskonale grający role dramatyczne i komediowe, jak np. Diabeł w szkolnych Jasełkach, czy młody Karol Wojtyła recytujący z przejęciem „List do Matki” w programie upamiętniającym Rocznicę Śmierci Jana Pawła II. Ale Rafał to także typ estradowca – Jego słynny występ na charakterze konferansjera na festynie rodzinnym w kasku motocyklowym z lat 70-tych i maturalnym garniturze Taty przeszedł do historii szkoły. Anegdoty i błyskotliwe riposty Rafała nie raz wprawiały nauczycieli w zakłopotanie, choć nie sposób odmówić im było trafności i intelektu ich autorowi. Samodzielność i kreatywność myślenia, czasem stawanie w poprzek, nonkonformizm – oto cechy charakteru tego młodego człowieka.

Skip to content