Aleksandra Boniecka
Aleksandra Boniecka to uczennica uzdolniona artystycznie, która swoje wrażenia o otaczającym ją świecie doskonale przekazuje przy pomocy palety barw i to w różnorodnych technikach. Mimo swego młodego wieku jej prace charakteryzuje ogromna precyzja i dojrzałość. Niezwykła wyobraźnia Oli pozwala jej tworzyć rzeczywistość na pograniczu realności i baśni W gminnych konkursach plastycznych nie miała dla siebie konkurencji. Jej prace: „Cztery pory roku: wiosna, lato, jesień, zima”, „Wymarzone wakacje”, „Jesienne krajobrazy naszej gminy”, ilustracje do baśni „Królowa śniegu” zawsze zajmowały najwyżej noty. Obrazy uczennicy tworzą nasza szkolną galerię ciesząc oko niejednego, a być może stanowią również inspirację dla młodszych koleżanek i kolegów. Ola to dusza artystyczna, dlatego szuka różnych form wyrazu swojej wrażliwości. Kolejną jest: scena, teatr i piosenka. Umiejętności w tym zakresie prezentowała na wielu szkolnych uroczystościach, gdzie zawsze zajmowała miejsce aktora. Czerpała z tego ogromne zadowolenie, dlatego swoje role przygotowywała starannie, z niezbędną refleksją nad indywidualnością granej postaci. Nigdy nikogo nie zawiodła, choć miała teksty trudne i wymagające długiego opanowania pamięciowego. Zawsze perfekcyjnie wywiązywała się z obowiązków i z ogromną dojrzałością podchodziła do powierzonych jej zadań. Ola jak to mówią profesjonaliści „wchodziła w rolę” i całym sercem przekazywała niezwykłość odtwarzanych postaci. Pamiętamy ją z roli: zakonnicy w spektaklu „Chrystus połamany”, czy Marie Simon–Pierre, roli Maryi – matki Jezusa, gospodyni domowej w spektaklu „Pamiętajcie o ogrodach”, matki katyńskiego żołnierza w spektaklu „Bóg przychodzi we właściwym czasie”, doskonałej kreacji bogini Wolności, królewskiej żony w żartobliwym, walentynkowym ujęciu, pamiętamy tez jej piękny i dojrzały przekaz recytowanych słów poezji i prozy, który zawsze dostarczał zarówno Oli jak i widzom ogromnych wzruszeń . . . Uczennica podchodziła do swych zadań aktorskich z ogromnym profesjonalizmem – grała słowem, gestem i mimiką. Każdy element roli był wnikliwie przemyślany, dlatego budził tak duże uznanie w widzach. W tym świecie wrażliwości, ulotnej chwili, związanej ze sztuką Ola znalazła pewna przeciwwagę, wybierając trenowanie niełatwej dyscypliny sportu jaką jest karate. Nikt by nie pomyślał, że w tej delikatnej, subtelnej dziewczynie drzemie duch wojownika, o czym świadczą odnoszone sukcesy. I miejsce w Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji Kumite oraz III miejsce w konkurencji Kata w kategorii wiekowej juniorek – Piastów 2015.
Ola to uczennica wrażliwa, a przy tym bardzo dojrzała – poważna, ale radosna. Należy do grupy tych ludzi, którzy nie dadzą się zaszufladkować, ponieważ chcą poznawać wszystko to, na co im pozwala życie.
Karolina Koniarska
„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”
Słowa wieszcza doskonale odnoszą się do postawy Karoliny Koniarskiej, uczennicy niebywale zdolnej i pracowitej, a przy tym rozsądnej i odpowiedzialnej. Średnia ocen 5,56. Karolina zasłynęła wśród rówieśników, jako wzorowa uczennica, zawsze starannie przygotowana do każdych zajęć i obdarzona wieloma talentami. To artystka, która pięknie tańczy, śpiewa, recytuje oraz czaruje grą aktorską. Ze sceny schodzi na bieżnię i odnosi nie mniejsze sukcesy sportowe. Doskonale radzi sobie w naukach ścisłych, a to z kolei nie przeszkadza jej być wyśmienitą humanistką, która kocha literaturę. Wiele wysiłku włożyła w przygotowanie do olimpiady polonistycznej. Dotarła do ostatniego, wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytania Ze Zrozumieniem CES, Konkursie Literackim „Co nam w duszy gra” oraz „Cała Góra Wierszy”. Wielokrotnie występowała w „Warszawskiej Syrence”. Udzielała się dziennikarsko, pracując w redakcji szkolnego czasopisma „Gimnazjon”.
Wyjątkowo łączy zacięcie sportowe z tańcem artystycznym. Od kilku lat jest czynną zawodniczką Klubu Sportowego Grawitacja z Piaseczna. Posiada licencje: Polskiego Związku Tańca Sportowego, Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego, Polskiej Federacji Tańca oraz International Dance Federation. Ważniejsze osiągnięcia Karoliny to: I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii formacje Disco Dance Młodzieżowcy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2012, 2013, 2014; I miejsce i tytuł Mistrzów Europy ZNTS w kategorii mini formacja Disco Dance Juniorzy na Otwartych Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łódź 2013; I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii mini formacje Disco Dance Juniorzy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2013, 2014; III miejsce i tytuł drugich vice Mistrzów Świata w kategorii mini formacje Disco Dance Junior na Mistrzostwach Świata IDFN – Pula, Chorwacja 2014; II miejsce w XXI Pucharze Polski w Tańcu Sportowym Disco Dance małe grupy – młodzieżowcy – Radzymin 2015; II miejsce w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łowicz 2015.
Karolina to niezwykła osoba, to pilna uczennica, lubiana i ceniona przez kolegów i nauczycieli.
Michał Płatek
Michał Płatek to uczeń klasy IIIa. Wyróżnia go ogromny takt i kultura osobista, a jednocześnie poczucie humoru i dystans do samego siebie. To chłopiec, który kojarzy się z życzliwością i zawsze pogodnym uśmiechem na twarzy. Jest młodym człowiekiem nieustannie poszukującym nowych wyzwań. Stąd ta różnorodność działań, które Michał nieustannie podejmuje. Niewątpliwie jednak w jego życiu króluje sport, a szczególnie piłka nożna. Od lat trenuje z dużymi sukcesami tę dyscyplinę w Miejskim Klubie Sportowym „Korona”. Za szczególne zaangażowanie, godne reprezentowanie klubowych barw i nienaganną postawę sportowca co roku otrzymywał statuetki wyróżniającego się zawodnika oraz dyplomy za obowiązkowość i frekwencję na treningach. Jest kapitanem drużyny rocznik 1998. Poza sukcesami na boisku uczeń może się także pochwalić osiągnięciami w pływaniu: I miejscem w zawodach gminnych, a II w powiatowych oraz wysokimi lokatami w biegach przełajowych.
Michał jest przykładem, że zainteresowania i pasje nie są przeszkodą w nauce. Świadczą o tym sukcesy edukacyjne: 100 % wynik w Ogólnopolskim Konkursie czytania ze zrozumieniem pod patronatem Polskiej Akademii Nauk , 29. miejsce w Ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z Historii „Olimpus”; IV miejsce w powiatowym finale II żywieniowego konkursu dla gimnazjalistów „Tłuszcze a choroby cywilizacyjne”, IV miejsce w gminnym finale testu wiedzy „Historia Góry Kalwarii”. Michał ma też na swoim koncie sukcesy w szkolnych konkursach, co świadczy również o jego zaangażowaniu w życie szkoły i klasy: I miejsce w konkursie plastycznym „Alternatywa dla komputera”, II miejsce w konkursie literacki „Razem tworzymy lepszy Internet” z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu , III miejsce w konkursie literackim „Co nam w duszy gra”.
Uwieńczeniem jego pracy są coroczne świadectwa z wyróżnieniem oraz wzorowe zachowanie.
Michał jednak własnego życia nie ogranicza wyłącznie do swojej osoby. Z wrażliwości i potrzeby serca wielokrotnie włączał się w działalność charytatywną na terenie gminy: brał udział w gminnym projekcie „Wolontariat – szansą dla integracji”. Podczas spotkania edukacyjno–profilaktycznego dla rodziców „Trzeźwy rodzic – szansą dla rodziny”, uczeń pomagał dzieciom własnoręcznie wykonać prezenty dla mam z okazji ich święta, włączył się też w Gminny Dzień Dziecka – zagrał w Turnieju Piłki Nożnej zdobywając wraz ze swoją drużyną I miejsce, nie zabrakło go także na otwarciu stadionu w Baniosze i meczu towarzyskim rozgrywanym z rodzicami. Niewiele było uroczystości szkolnych, na których Michał byłby nieobecny na scenie jako aktor, to kolejna odsłona ucznia. Zawsze solidnie wywiązywał się z powierzonych obowiązków. Nigdy nikogo nie zawiódł. Cenił pracę własną, ale przede wszystkim pracę całego zespołu. Zawsze starannie przygotowywał swoją rolę prosząc o wskazówki i sugestie. Mogliśmy go oglądać w wielu różnorodnych kreacjach: od bardzo dramatycznych choćby w spektaklu „Chrystus połamany”, poprzez refleksyjne w przedstawieniach Bożonarodzeniowych: „Bóg przychodzi we właściwym czasie”, „Pamiętajcie o ogrodach” do zabawnych w spektaklu „Kochać kobiety”, czy roli Pana Młodego w scenie z „Wesela”, a także w bardzo trudnej roli Jezusa w spektaklu z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Michał zawsze perfekcyjnie wywiązywał się z powierzonych obowiązków. Mogli na niego liczyć koledzy z klasy, wychowawca, jak i wszyscy nauczyciele.
W ostatnim roku nauki w gimnazjum uczeń aktywnie działał w Młodzieżowej Radzie Gminy – Góra Kalwaria. Jest współtwórcą projektu „Kochaj Górę, szerz kulturę” m.in. realizowanym w kinie „Uciecha” maratonie filmowym. Był pomysłodawcą kawy i herbatki z burmistrzem podczas Święta Góry Kalwarii, oraz gry miejskiej. Jest też inicjatorem wielu akcji dla młodzieży.
Michał to uczeń , który z całą pewnością reprezentuje to, co najlepsze w młodym pokoleniu Polaków.
Karolina Tarkowska
Karolina to wulkan energii, którą przetwarza na pracę społeczna i pasje. Jest ona przykładem typowego społecznika, który mocno angażuje się w sprawy ważne dla szkoły, jak również całego środowiska. Z dumą reprezentuje społeczność szkolną w Młodzieżowej Radzie Gminy Góra Kalwaria. Nie jest łatwym przeciwnikiem w dyskusji, uparcie potrafi bronić swojego stanowiska. Uczennica, jako wolontariuszka, równie chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Prawdziwą jej pasją jest taniec, który doskonali od wielu lat. To wieloletnia czynna zawodniczka Klubu Sportowego Grawitacja w Piasecznie. Posiada licencje: Polskiego Związku Tańca Sportowego, Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego, Polskiej Federacji Tańca oraz International Dance Federation. Ważniejsze osiągnięcia Karoliny to: I miejsce w XVIII Pucharze Polski formacje Disco Dance – Młodzieżowcy – Radzymin 2012; I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii formacje Disco Dance Młodzieżowcy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2012, 2013, 2014; I miejsce i tytuł Mistrzów Europy ZNTS w kategorii mini formacja Disco Dance Juniorzy na Otwartych Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łódź 2013; I miejsce i tytuł Mistrzów Polski w kategorii mini formacje Disco Dance Juniorzy na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym PZTSport – Warszawa 2013, 2014; III miejsce i tytuł drugich vice Mistrzów Świata w kategorii mini formacje Disco Dance Junior na Mistrzostwach Świata IDFN – Pula, Chorwacja 2014; II miejsce w Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym – Łowicz 2015.
Uczennica chętnie też bierze udział w życiu szkoły i klasy. Widać ją podczas organizacji różnych szkolnych uroczystości. Podejmuje również działalność artystyczną – szkolne jasełka. Poza grą aktorską z ogromnym entuzjazmem tańczy. Karolina to nieco szalona nastolatka, która swoją energią mogłaby obdzielić wielu. Ważne jest również to, że jej różnorodnym działaniom zawsze towarzyszy na twarzy uśmiech, który łamie niejedno zatwardziałe serce.