bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2010/2011

  /    /  Złota Księga 2010/2011

Karolina Fabisiak

Karolina jest przede wszystkim znana w szkole i poza nią z niezapomnianych kreacji scenicznych. W gminnym konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”, kategoria gimnazjum, zdobyła pierwsze miejsce i reprezentowała naszą gminę na 34. przeglądzie tegoż konkursu w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki
w Warszawie. Swoją grą aktorską wywoływała ogromne emocje wśród publiczności. Potrafiła całą sobą wcielić się w graną przez siebie postać. To uczennica, która zarówno słowem, ruchem, mimiką umie wyczarować wokół siebie magię teatru, umiejętnie przedstawiając indywidualny charakter kreowanej przez siebie postaci. Koledzy mówią o niej, że jest mistrzynią min – mieliśmy okazję przekonać się o tym się wielokrotnie.
Świetnie zagrała główną rolę – Scrooga w widowisku na motywach opowiadania Dicensa pt. „Opowieść wigilijna”, który został wyróżniony główną nagrodą w Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych i przeszedł do drugiego etapu konkursu „Efka” – organizowanym przez Ośrodek Kultury w Piasecznie. Sprostała również bardzo trudnemu zadaniu wcielając się w rolę papieża w przedstawieniu wystawianym w kościele z okazji beatyfikacji naszego rodaka pt. „Cuda Jana Pawła II”. Równie doskonale wypadła w kreując Julię w scenie balkonowej, w której wszystkie dialogi wypowiadane były w języku greckim. Spektakl ten został wyróżniony trzecim miejscem w Konkursie Małych Form Teatralnych Czersk 2009. Świetnie też zagrała nieco awangardowego księcia we współczesnej adaptacji znanej baśni „Czerwony Kapturek”. Podsumowaniem jej szkolnej działalności artystycznej, a jednocześnie pokazującym jej duże predyspozycje aktorskie, był monodram zaprezentowany na konferencji podsumowującej realizację projektu „Szukając Melpomeny”. Kolejnych ról Karoliny można by jeszcze wymieniać wiele, ponieważ nie było w szkole akademii, spektaklu, widowiska artystycznego, w który uczennica nie brałaby udziału.
Karolina zawsze wywiązywała się z powierzonych obowiązków. Perfekcyjnie opanowywała pamięciowo bardzo długie teksy. Nigdy nikogo nie zawiodła.
Jest to skromna, życzliwa i niezwykle taktowna młoda osoba, która stawia przed sobą duże wyzwania. Bardzo chciała zagrać tytułową rolę Skąpca z dramatu Moliera. Nigdy nie odstraszała ją długość tekstu, którą miała do opanowania. Karolina ma pasję, którą kocha całą sobą i o której rozwój dba nieustannie. Scena – to środowisko, w którym Karolina czuje się doskonale. Nie trudno zauważyć, że kiedy gra sama odkrywa siebie – jest szczęśliwa.
Karolina życzymy Ci wielu sukcesów.

Tomasz Słapek

Tomek od pierwszych dni w gimnazjum zauroczył wszystkich swoim talentem wokalnym. Nie miał sobie równych. Zasłynął jako uzdolniony wokalista nie tylko w konkursach szkolnych, gminnych czy powiatowych, ale również ogólnopolskich. Przez trzy lata zajmował I miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w kategorii – solista. W jego czwartej edycji został wyróżniony nagrodą Grad Prix, a w latach 2009 i 2010 uzyskał II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – ludowej i Tańca Ludowego. Odniósł również sukces w konkursie piosenkarsko – poetyckim II Rajdu Młodzieży Jeziorka 2010.
Tomek dzięki talentowi muzycznemu uświetnił wiele uroczystości na terenie nie tylko szkoły, ale i gminy. Brał udział w wieczornicy z okazji rocznicy śmierci Ojca Świętego – Jana Pawła II w Domu Kultury w Górze Kalwarii oraz w akademii związanej z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w kościele parafialnym również w Górze Kalwarii prezentując własną interpretację wykonywanych przez siebie piosenek i pozostawiając wśród widzów wyjątkowe wrażenia. Tomka talent został także zauważony przez J. Józefowicza w teatrze Buffo, gdzie przeszedł z sukcesem eliminacje i uczestniczył w wakacyjnych warsztatach dla młodzieży uzdolnionej wokalnie. Tomek to młody człowiek , który bardzo dużo wymaga od siebie samego, dlatego cały czas pracuje nad swoim głosem uczęszczając w weekendy na zajęcia z emisji głosu, prowadzone pod okiem uznanych autorytetów w teatrze „Buffo”.
Tomek również wyróżnił się swoimi umiejętnościami aktorskimi. W Przeglądzie Małych Form Teatralnych zorganizowanych w ramach Projektu Spotkania artystyczne Czersk 2009 spośród grup młodzieży z powiatu Piaseczno został wyróżniony nagrodą za najlepszy debiut, a w tym samym konkursie wraz z cała grupą zajął trzecie – miejsce, wcielając się w jedną z głównych ról adaptacji dramatu Szekspira – Romea.
Niezapomnianą jego kreacją jest także rola siostrzeńca Scroogea w „Opowieści Wigilijnej” nagrodzoną pierwszą nagrodą w przeglądzie Małych Form teatralnych w Górze Kalwarii. Zapamiętamy go także z roli narratora zakochanego w Czerwonym Kapturku, z akademii walentynkowej gdzie prezentował piosenkę w języku rosyjskim i wielu innych ról, ponieważ nie było w szkole akademii, spektaklu, widowiska artystycznego, w który Tomek by nie brał udziału. Zasługuje na podkreślenie fakt, iż mimo tak wielu powierzonych obowiązków, Tomek nigdy nikogo nie zawiódł. Zawsze rzetelnie wywiązywał się z powierzanych mu zadań.
Tomek jest także laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie Democratos. Jest on również doskonałym sportowcem Szczególne sukcesy odniósł w grze w tenisa stołowego. Poza tym Tomek to wzór taktu, wysokiej kultury osobistej i nienagannych manier.

Dominika Sobiegraj

Dominika to uczennica wzorowa, ambitna i szlachetna. W ciągu całego cyklu edukacyjnego wykazała się wielkim zaangażowaniem w stronę artystyczną szkoły. Brała udział we wszystkich akademiach, przedstawieniach i festiwalach organizowanych w szkole i poza szkołą. Swoje umiejętności wokalne udowodniła podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni – Piosenki Patriotycznej – Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2009 zdobywając II miejsce na podium w kategorii „duaty”. Ponadto jej udział w przedstawieniu „Opowieść wigilijna” przyczynił się do zdobycia I miejsca podczas Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych.
Dominika to uczennica aktywna, pracowita i odpowiedzialna. Nie szczędziła swego poświęcenia na rzecz szkoły, intensywnie działała w ramach pracy Samorządu Uczniowskiego. Dzięki łatwości nawiązywania kontaktów i wysokiej kulturze osobistej bez trudu prowadziła konferansjerkę jak również wywiady z licznymi sławnymi gośćmi odwiedzającymi naszą szkołę.
Dominika może być wzorem odpowiedniej postawy uczniowskiej i kultury słowa.

Tomasz Świątkiewicz

Tomek przez trzy lata nauki w gimnazjum zapisał się w pamięci nauczycieli i uczniów jako uczeń wszechstronnie uzdolniony, który dzięki systematycznej i ciężkiej pracy zdobył wiele osiągnięć, przez co przyczynił się do rozsławienia imienia szkoły.
Jest laureatem XII ogólnopolskiej edycji konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Kamienne Archiwum Ziemi”.
Zasłynął także jako talent sportowy zdobywając pierwsze miejsca w: międzypowiatowych mistrzostwach biegów przełajowych chłopców, w międzypowiatowych zawodach lekkoatletycznych, drugie miejsce w powiatowych zawodach (dwubój nowoczesny).
W gminnych zawodach organizowanych z okazji Dnia Dziecka wywalczył: pierwsze miejsce w biegu na 1000 i 100 m, trzecie miejsce w konkurencjach: rzut piłką lekarska i w skoku w dal.
Tomek w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczenstwo w ruchu drogowym” organizowanym przez policję, wraz ze swoją trzyosobową drużyną, zajął I miejsce.
Tomek to człowiek wszechstronnie uzdolniony. Doszedł do drugiego etapu konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej Ceo, zdobył tytuł laureata w III edycji I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o społeczeństwie Demokratus. Jest poważnym partnerem do dyskusji na tematy związane z polityką i ekonomią. Potrafi także dostrzegać potrzeby innych, dlatego brał udział charytatywnej akcji Caritasu – zbiórka monet. Jego wiedza dotycząca technologii informatycznej wykracza znacząco poza program nauki w gimnazjum. Zasłynął także z roli Tadeusza Kościuszki, w szkolnym spektaklu z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Tomek to uczeń ciekawy świata i poszukujący, stawiający często trudne pytania i prowokujący do poważnych dyskusji.

Skip to content