bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2020/2021

  /    /  Złota Księga 2020/2021

Aleksandra Borowiecka

Aleksandra Borowiecka to uczennica niezmiernie lubiana i szanowana w społeczności klasowej, jak i szkolnej. Praktycznie co roku wybierana jest do Samorządu Klasowego, a ostatnimi laty aktywnie działa w Samorządzie Szkolnym. Aleksandra jest wzorową uczennicą, co potwierdzają jej świadectwa, na których co rocznie widnieje czerwony pasek. Nie inaczej jest też w tym roku, a średnia ocen na zakończenie edukacji szkolnej 5,58 na każdym robi wrażenie. Tym bardziej, że Aleksandra ma mnóstwo pasji i dodatkowych zajęć. Jedną z nich jest bez wątpienia sport, w którym radzi sobie doskonale w przeróżnych dyscyplinach. Ola jest wyśmienitą unihokeistką i wraz z koleżankami z drużyny kilkakrotnie wygrywała mistrzostwa gminne, następnie powiatowe, a etap międzypowiatowy kończyła dwukrotnie na II pozycji. W Pucharze Polski Dzieci uplasowała się na VIII miejscu, a w Lidze Mazowieckiej na V. Aleksandra uwielbia również  koszykówkę, w której zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego. Dopełniając formalności należy stwierdzić, iż jest również mistrzynią gminy w piłce ręcznej i piłce nożnej, oraz wicemistrzynią w badmintonie. Ola za swoje osiągnięcia sportowe i wszechstronność zdobyła w roku szkolnym 2018/19 tytuł Szkolnego Sportowca Roku. Jednak największą pasją i miłością uczennicy jest taniec, na polu którego osiąga od wielu lat spektakularne sukcesy na skalę kraju, Europy i świata. Powiedzieć  tu można o: Mistrzostwach Świata World Dance Championship 2017 (Liberec) i zajęciu III miejsca w kat. Formacje Jazz, Mistrzostwach Europy European Dance Championship Szczecin 2018 – I miejsce w kat. Formacje Jazz i I w kat. Formacje Taniec Współczesny, Ogólnopolski Festiwal Tańca Mazovia Freestyle Cup – II miejsce w kat. Solo i I w kat. Mini Formacje Jazz, Mistrzostwa Polski WADF – II miejsce w kat. Taniec Współczesny. Wielką miłością Aleksandry są konie, które nie bez powodu nazywane są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Ola dba o nie, troszczy się i pielęgnuje w każdej wolnej chwili. W bieżącym roku 2021 Młoda dżokejka otrzymała odznaczenie „Jeżdżę Konno”. Ola  jest wrażliwa na gorszy los innych, dlatego działając  w szkolnym wolontariacie chętnie i bezinteresownie niesie swą pomoc. Głęboko wierzymy, że wszechstronne talenty, pracowitość i wzorowa organizacja, to cechy, które zaprowadzą Cię nasza Olu na sam szczyt, a nasza Szkoła i społeczność lokalna będą z Ciebie dumne.

Kinga Kopyt

Kinga Kopyt to uczennica wyróżniająca się wyjątkowym taktem, subtelnością i osobistą kulturą. Dziewczynka z ogromną życzliwością i zrozumieniem podchodziła do potrzeb swoich rówieśników. Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, a z zadań powierzonych jej przez nauczycieli wywiązywała się perfekcyjnie. Kinga przez 8 lat nauki w naszej szkole uzyskiwała świadectwo z wyróżnieniem z celującymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. To również coroczna stypendystka Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, które było ukoronowaniem jej osiągnięć edukacyjnych. Naukę w szkole podstawowej kończy także z wysoką notą. Jej średnia ocen wynosi- 5,61.
Uczennica ma wyjątkowe poczucie patriotyzmu. Prezentowała je zarówno w życiu codziennym jak i w angażowaniu się w projekty i konkursy o tematyce historycznej. Brała udział w Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną o Chrzcie Polski, w konkursie „Bohaterowie Wiktorii 1920-test wiedzy o Bitwie Warszawskiej”, a także aktywnie zaangażowała się w zajęcia związane z realizacją innowacji pedagogicznej pt., Tobie Ojczyzno. Jak losy Cichociemnych splotły się z historią Baniochy?’’
Pracy na rzecz społeczeństwa uczyła się jako radna na posiedzeniach Młodzieżowej Rady Gminy, prezentując postulaty młodzieży naszej szkoły i miejscowości.
Kinga to uczennica, bez której nie odbyła się żadna większa szkolna uroczystość, a przede wszystkim szkolne jasełka. W ostatnich pamiętamy ją z kreacji Maryi. W Międzyszkolnym Konkursie recytatorskim „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego” zajęła pierwsze miejsce (2017r.). Wrodzona wrażliwość i chęć działania na rzecz innych, nieprzypadkowo pokierowała ją w szeregi wolontariatu. Działała nie tylko na terenie szkoły, ale również i gminy Góra Kalwaria.
Kinga to uczennica, która w swojej skromności pokazuje ogromną wielkość. Za to bardzo cenimy tę zwykłą, a jednak „niezwykłą” uczennicę.

Paweł Trzaska

Paweł Trzaska to uczeń, który wyróżnia się nieskazitelna kulturą osobistą zarówno wobec dorosłych jak i rówieśników. Nigdy nikomu nie odmawia pomocy, przez co cieszy się ogromną sympatią koleżanek i kolegów. Jest uczniem bardzo odpowiedzialnym, który perfekcyjnie wywiązuje się z powierzonych zadań. Ciekawy świata wytrwale rozwija swoje pasje, szukając swojej życiowej drogi. Paweł chętnie realizuje się społecznie. Od września 2020 roku jest Członkiem Młodzieżowej Rady Gminy, a w szkole pełni funkcję wiceprzewodniczącego samorządu uczniowskiego. Chętnie również podejmuje wyzwania naukowe. Zajął I miejsce w szkolnym Konkursie Wiedzy o Sporcie (2016 r.), III miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym (2016/2017), doszedł również do II etapu I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Chrzest Polski”. W 2018 roku w powiatowym konkursie ekologicznym z okazji 25-lecia Chojnowskiego Parku Krajobrazowego zajął III miejsce. Paweł zgodnie z maksymą: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dba o rozwój fizyczny i na tym polu osiąga sukcesy drużynowe i indywidualne. Niczym Tomaszewski na Wembley strzegł unihokejowej bramki szkolnej reprezentacji, przyczyniając się do jej sukcesów: I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego (2017/2018), II miejsce w Międzypowiatowych Mistrzostwach Rejonu Legionowo (2018/2019), IX miejsce w Mistrzostwach Polski dzieci w Unihokeju (Łochów 2017), Paweł w basenie czuje się jak przysłowiowa ryba. Wielogodzinne treningi zaowocowały np. I miejscem Grad Prix Piaseczna 50 m stylem klasycznym (2018), III miejscem w Międzygminnym Mitingu Pływackim 50 m stylem klasycznym (2016). Paweł to uczeń, który każdy etap edukacyjny kończy ze świadectwem z czerwonym paskiem i wzorowym zachowaniem. W tym roku uzyskał imponującą średnią 5,74. Paweł to uczeń, bez którego nie odbyła się żadna szkolna uroczystość. Dbał o odpowiednie nagłośnienie, poświęcając na tę działalność swój pozalekcyjny czas. Paweł Trzaska to młody człowiek, w którym pokładamy wielkie nadzieje. Ma on nie tylko uznanie wśród nauczycieli, ale również ogromny autorytet wśród rówieśników. Życzymy Ci Pawle wielu sukcesów. Jak powiedział A. Mickiewicz: „Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga”.

Skip to content