bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2021/2022

  /    /  Złota Księga 2021/2022

Julia Sieroń

Julia Sieroń to uczennica, który wyróżnia się dużą kulturą osobistą zarówno wobec dorosłych jaki rówieśników. Nigdy nikomu nie odmawia pomocy, przez co cieszy się ogromną sympatią koleżanek i kolegów. Julia jest osobą bardzo odpowiedzialną, która perfekcyjnie wywiązuje się z powierzonych zadań, dlatego funkcja przewodniczącej samorządu szkolnego, powierzona jej przez większość uczniów szkoły od września 2021, pełniona była przez nią wzorcowo. Zawsze wykonywała wszystkie zadania z ogromnym zaangażowaniem, ale i radością. Zdecydowanie Julka jest urodzonym społecznikiem. Z dużym zaangażowaniem pracowała na rzecz szkoły. Organizowała wiele okolicznościowych uroczystości i imprez. Były to między innymi: przyjęcie do grona uczniów naszej szkoły pierwszaków; Dzień Chłopaka połączony z randką w ciemno; oryginalne wykonanie, -pół żartem-pół serio, podarunków dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, organizacja: Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, Światowego Dnia Pluszowego Misia, wieczoru poezji patriotycznej; zbiórka bilonu w konkursie „Ile waży Święty Mikołaj?”; udział w projekcie fundacji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”, (uszyta przez nią lalka zdobyła pierwsze miejsce), zaangażowanie się w sprzedaż wykonanych zabawek, aby pozyskać środki dla dzieci poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Julka była też pomysłodawcą konkursu, a jednocześnie promocji, najciekawszej książki. Uczennica, razem z całym samorządem, bardzo dużo czasu poświeciła na prace związane z nadaniem naszej szkole imienia Polski Niepodległej. Z godnością i duma reprezentowała całą społeczność szkolną na tej historycznej dla naszego środowiska uroczystości. Przyjmowała sztandar – będąc w poczcie honorowym, składała przysięgę w imieniu wszystkich uczniów. Razem z Panią Kurator, panem Burmistrzem, panem dyrektorem i księdzem proboszczem przecinała wstęgę i zasadziła dąb Niepodległości. Można powiedzieć, że jeśli coś w szkole się działo, była tam zawsze Julka, uśmiechnięta i chętna do wspólnego działania z innymi, również w Szkolnym Kole Wolontariatu. Podobną formę pracy w zespole Julia odnalazła w Drużynie Staroiwiczańskiej Federacji Skautingu Europejskiego. W niej szlifowała swój charakter i hart ducha. Kolejne zakamarki swojej wrażliwej duszy Julia odsłania w pasji związanej z muzyką. Od kilku lat uczy się grać na gitarze – pięknie zaprezentowała się w czasie szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki. Julka angażowała się również w życiu artystycznym szkoły, grając różne role w szkolnych jasełkach i innych uroczystościach. Uczennica równie dobrze czuje się w sporcie. Razem z innymi koleżankami reprezentowała szkołę w powiatowych i gminnych mistrzostwach w unihokeju dziewcząt. Bardzo ważne jest to, że Julka przy tak dużej aktywności, nie zaniedbuje obowiązków szkolnych, dlatego dzisiaj kończy szkołę podstawową, otrzymując świadectwo z wyróżnieniem.

Julia to skromna, ambitna, wrażliwa nastolatka, która czuje się szczęśliwa, kiedy razem
z innymi, podejmuje wyzwania, realizując ciekawe pomysły

Mikołaj Mroszczyk

Mikołaj Mroszczyk to uczeń, który jak większość nastolatków w jego wieku, lubi sport. Ze względu na ceniony przez siebie indywidualizm, wybrał jednak nietuzinkową dyscyplinę, jaką jest badminton. Treningom poświęca wiele czasu, co owocuje wieloma sukcesami: III miejsce – Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego, III miejsce – Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie, I miejsce-Konstancińska Liga Badmintona , I miejsce -Ogólnopolski Turniej Badmintona w Zielonce (rok 2019);I miejsce -Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie, III miejsce – Krajowy Turniej Młodzików Młodszych i Juniorów Młodszych w Ząbkach (rok 2021r.); II miejsce – Krajowy Turniej Młodzików, II miejsce -międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie, II miejsce -krajowy Turniej Warsaw Open (rok 2022r.).
Mikołaj to uczeń , sportowiec ,ale i artysta. Nie ma roli, w którą by się nie wcielił, oddając cały dramatyzm postaci. Od najmłodszych lat chętnie brał udział w szkolnych przedstawieniach. Od roli małej żabki w klasach młodszych, po role narratorów, krasnoludka, a w spektaklu o Moniuszce poważnego ojca rodziny. Różnorodne kreacje w szkolnych jasełkach świadczą o jego ogromnych możliwościach. Mikołaj wielokrotnie brał również udział w konkursie recytatorskim „Warszawska syrenka”. Z całą pewnością można powiedzieć, że chłopiec wspaniale czuje się na scenie. Doskonałą dykcją oraz umiejętnością przekazywania różnorodnych emocji tworzy wyjątkowy nastrój i nić magii jaka rodzi się między aktorem i widzem. Mikołaj to młody człowiek, który ma duszę wojownika, dlatego zarówno w sporcie jak i w artystycznej aktywności dąży do perfekcjonizmu. Uczeń pokazuje też, że naukę można połączyć z różnymi działalnościami, ponieważ dzisiaj kończy on szkołę podstawową, otrzymując świadectwo z wyróżnieniem. Używając określeń sportowych, można powiedzieć, że staje na podium.

Bartosz Lewandowski

Bartosz Lewandowski to uczeń o wysokiej kulturze osobistej, lubiany i szanowany w społeczności szkolnej.

Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły. Bardzo chętnie angażuje się w działalność społeczną, systematycznie działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Z wielką dumą i godnością reprezentuje społeczność szkolną na wielu uroczystościach jako chorąży Pocztu Sztandarowego.

Udziela się artystycznie, ponadto może pochwalić się II miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zwariowana Historia”.

Bartosz przez 8 lat nauki w naszej szkole uzyskiwał świadectwo z wyróżnieniem za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

W zeszłym roku uzyskał również stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, które było ukoronowaniem jego osiągnięć edukacyjnych.

Średnia ocen na zakończenie edukacji szkolnej wyniosła 5,39. Uczeń osiąga sukcesy sportowe poza szkołą, w kwietniu został powołany do Wojewódzkiej Kadry Mazowsza w plażowej piłce sitkowej- kategorii młodzik przez Warszawski Związek Piłki Siatkowej. Uczestniczył również w III Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej- III miejsce, II Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu II miejsce.

Skip to content