bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Złota Księga 2013/2014

  /    /  Złota Księga 2013/2014

Karol Ciepieniak

Karol Ciepieniak to wzór do naśladowania, to uosobienie kreatywności i kultury osobistej, jak również oddania
i poświęcenia, to w reszcie uczeń zdolny i ambitny, to kolega i przyjaciel zawsze chętny do pomocy.
Chłopiec nie spoczywał na laurach, wciąż aktywnie pogłębiał wiedzę, dbając przy tym o dobre imię naszej szkoły a jego szerokie i liczne zainteresowania zaowocowały sukcesami. Osiągał wysokie wyniki
w konkursach w rozmaitych dziedzinach. Zdobył II miejsce w „Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla Młodzieży”, jak również III miejsce w Powiatowym Konkursie Żywieniowym „Wpływ odżywiania na zdrowie człowieka”. Karola cechuje niespotykana często wśród młodzieży skromność, wdzięczność i szacunek do tego co dobre i piękne. Nie brak mu ambicji i odwagi sięgania po to co nowe, ale mądrość i rozwaga zawsze pomagają mu w wyborze tej właściwej drogi.
Wysoka kultura osobista oraz pozytywny stosunek do otoczenia to jedne z wielu cech wyróżniających Karola spośród tłumów, dzięki którym na zawsze pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

Zuzanna Dziurna

Zuzanna Dziurna to uczennica, którą cechuje wyjątkowa radość życia oraz chęć zdobywania szczytów szczególnie w dziedzinie sportu. Zuzia z ogromną charyzmą wspinała się na szczeble sukcesu. Z dumą reprezentowała naszą szkołę w XV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej
w pchnięciu kulą, zdobywając zaszczytne I miejsce w zawodach powiatowych oraz I miejsce w zawodach miedzypowiatowych. Osiągnięcia te otworzyły jej drogę do zawodów wojewódzkich. Wielokrotnie biła rekordy naszej szkoły w wielu dyscyplinach.
Zuzanna posiada niesamowita siłę walki ale ma również ogromne serce, jest koleżeńska i otwarta, dlatego też godnie reprezentuje społeczność szkolną w Młodzieżowej Radzie Gminy Góra Kalwaria. Ponadto jest pracowita
i wytrwała, nie szczędziła swego poświęcenia w pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz spontaniczność pozwoliły jej na swobodne prowadzenie konferansjerek jak również zapewniły udział w licznych przedstawieniach szkolnych.
Postawa Zuzi, jej pozytywny stosunek do rówieśników oraz nauczycieli i pracowników szkoły sprawiły, iż mimo ukończenia szkoły na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.

Marta Grunwald

Marta Grunwald to wzorowa uczennica, która zasłynęła nie tylko celującymi oraz bardzo dobrymi wynikami w nauce ale również wysoką kulturą osobistą. Sukcesy Marty istotnie wpłynęły na dobre imię naszej szkoły. Jej szerokie zainteresowania polonistyczne oraz wytrwałość w dążeniu do celu zaowocowały otrzymaniem tytuł finalistki w Kuratoryjnym Konkursie z Języka Polskiego. Marta jest uczennicą niezwykle zdolną, szalenie ambitną i pracowitą. Dzięki temu osiągnęła jedne z najwyższych not z egzaminu gimnazjalnego.
Ta młoda osoba swoją postawą wobec dorosłych oraz rówieśników pokazała, iż jak wyraził Platon, „rzeczy piękne są trudne” ale nie niemożliwe. W życiu szkoły również zasłynęła nienaganną postawą, kilkakrotnie mogliśmy podziwiać jej występy w akademiach szkolnych, w których odgrywane przez nią role ukazywały ład i porządek jaki panuje w jej życiu.
Marta Grunwald na zawsze pozostanie wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej, jak również zapisze się w pamięci jako osoba skromna lecz o wielkim sercu ale przede wszystkim koleżeńska i uczynna.

Agnieszka Machnikowska

Agnieszka Machnikowska to uczennica, którą można opisać dwoma słowami „wulkan energii”. Działanie na rzecz innych jest jej siłą napędową. Czerpie z tego satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, dlatego tak chętnie angażuje się w różnego rodzaju działalność społeczną w szkole i poza nią. Z ogromnym entuzjazmem organizuje akcje pomocy na rzecz potrzebujących: w szkole była inicjatorką zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz rodziny z poszkodowanej w pożarze z terenu naszej gminy, brała udział w Ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”, od dwóch lat jest wolontariuszką fundacji „Piękniejsze życie” w Centrum Onkologii w Warszawie, uczestniczy też w Ogólnopolskiej Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak prawdziwy społecznik od najmłodszych lat bierze sprawy w swoje ręce i jako radna na posiedzeniach Młodzieżowej Rady Gminy prezentuje postulaty młodzieży naszej szkoły i miejscowości, między innymi uczestniczyła w konferencji z wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem gospodarki – p. Januszem Piechocińskim.
Agnieszka to uczennica, która wciąż poszukuje i odkrywa siebie na nowo. W szkole znana jest z zamiłowania do sztuki. Brała udział w większości szkolnych uroczystości. Co roku występowała w jasełkach oraz Dniach Papieskich, niezapomniana jest z kreacji Marii Magdaleny w spektaklu „Mój Chrystus połamany” i Kay Kelly z wieczornicy poświęconej kanonizacji Jana Pawła II, czy Panny Młodej z „Wesela” S. Wyspiańskiego. Choć Agnieszka lubi wchodzić w postacie pełne dramatyzmu, to równie dobrze odnajduje się w innej, bardziej kabaretowej odsłonie. Przykładem jest choćby rola Ksantypy- żony Sokratesa, królowej Bony w autorskim scenariuszu przygotowanym na szkolny festyn. Jest ona młodą dziewczyną na miarę nowych czasów, dlatego język obcy nie stanowi dla niej żadnej przeszkody. Ma na swoim koncie dwa przedstawienia w języku niemieckim „Czerwony Kapturek” oraz „Kopciuszek”. Z wielką swobodą wchodzi też w role konferansjerskie, dlatego prowadzi wiele szkolnych uroczystości. Agnieszka wykazuje też duże umiejętności taneczne. Pamiętamy ją z występu zespołu „Abba”, do którego ułożyła własną choreografię. Uczęszczając na zajęcia taneczne grupy „Grawitacja” wytańczyła puchar polski w federacji PZTS w formacji disco-dance. Jest ona uczennicą wrażliwą i ciekawą świata, dlatego próbuje go poznawać przez obiektyw aparatu fotograficznego – to kolejna pasja uczennicy. Ma już na swoim koncie sukcesy: w 2011 roku podczas obozu fotograficznego, głosem mieszkańców tego miasta, zdjęcia autorstwa Agnieszki, wygrały na wernisażu w Krynicy–Zdroju. Uczennica jest fotografem nie tylko koleżanek i kolegów. Chcąc podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi prowadzi własnego bloga fotograficznego. W przyszłym roku tj. 21 stycznia będzie miała zorganizowany własny wernisaż w Górze Kalwarii. Agnieszka to dziewczyna o dużych umiejętnościach organizacyjnych, ogromnej pasji poznawczej i nieograniczonej wrażliwości na to, co ją otacza.

Jan Sierszuła

Jan Sierszuła to uczeń, który łączy w sobie dwie skrajne postawy: poważnego, dojrzałego człowieka i szalonego nastolatka potrafiącego swym humorem rozbawić największego ponuraka. Ten młody człowiek, zawsze uśmiechnięty, pełen energii – czasem trudnej do poskromienia, jest dojrzałym partnerem do poważnych rozmów i trudnych dyskusji na różne tematy. Janek wyróżnia się przede wszystkim dużą życzliwością wobec kolegów, nigdy nikomu nie odmawia pomocy, przez co cieszy się ogromną sympatią rówieśników. Jest on przykładem pozytywnego człowieka, który patrzy na świat przez różowe okulary i tym optymistycznym nastawieniem do życia zaraża innych. Zawsze odpowiedzialny wobec osób dorosłych i kolegów perfekcyjnie wywiązuje się z powierzonych zadań. Ciekawy świata wytrwale rozwija swoje różnorodne pasje i zainteresowania osiągając przy tym niemałe naukowe sukcesy.
W 2011/2012r. Janek został laureatem Ogólnopolskiej Przedmiotowej Olimpiady Geograficznej Olimpus, w 2012/2013 roku w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie Demokratus i w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z Geografii uzyskał zaszczytny tytuł finalisty, a w roku 2013/2014 dotarł w przedmiotowych konkursach z chemii i historii do etapu rejonowego. Janek z egzaminu gimnazjalnego uzyskał najwyższy wynik w szkole – 92%. Ten sukces powtórzył wynikiem na świadectwie ze średnią 5,38, co dało mu pierwsze miejsce wśród uczniów gimnazjum. Kolejną jego odsłoną jest aktorstwo. Janek to uczeń bez, którego nie odbyła się żadna większa szkolna uroczystość. Z całą pewnością można powiedzieć, że chłopiec wspaniale czuje się na scenie. Doskonałą dykcją oraz umiejętnością przekazywania różnorodnych emocji tworzy wyjątkowy nastrój i nić magii jaka rodzi się między aktorem i widzem. Jego kreacje są na miarę najlepszych. Z łatwością wcielał się w postacie groteskowe i humorystyczne: grał postać zabawnego kosmity, z łatwością parodiował zacnego filozofa Sokratesa, tańczył w legendarnym zespole Abba. Nie bał się też poważnych wyzwań: w szkolnych jasełkach wcielał się w postać św. Wojciecha, w sztuce „Mój Chrystus połamany” – był głosem Boga, a w przedstawieniu z okazji kanonizacji Jana Pawła II stanął przed ogromnym wyzwaniem zagrania papieża Polaka. Nie sposób powiedzieć w ilu szkolnych imprezach Janek był konferansjerem. Wrodzony luz i swoboda pozwalały mu czynić to z klasą, a jednocześnie z ogromną łatwością i lekkością.
Janek Sierszuła to młody człowiek, w którym pokładamy wielkie nadzieje. Ma on nie tylko uznanie wśród nauczycieli, ale również ogromny autorytet wśród rówieśników. Nieprzypadkowo koledzy mówią o nim, pół żartem pół serio, „Janek na prezydenta”. Życzymy ci Jasiu wielu sukcesów. Jak powiedział A. Mickiewicz: „Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga”.

Skip to content