bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Co nas czeka w szkole? – zajęcia z wykorzystaniem robotów.

Co nas czeka w szkole? – zajęcia z wykorzystaniem robotów.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Czas radości i czas obaw. Z jednej strony spotkania z kolegami i koleżankami, z drugiej nowe sytuacje i wyzwania. Na zajęciach uczniowie rozmawiali na temat tego, co ich czeka w nowym roku szkolnym. W trakcie zajęć wykorzystaliśmy roboty edukacyjne.

Cele zajęć:

  1. Kształtowanie kompetencji cyfrowych.
  2. Rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów)
  3. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Zadanie zespołów polegało na stworzeniu programu dla robota GeniBot w taki sposób, żeby przejechał od startu na pole, w pobliżu którego znajduje się budynek symbolizujący szkołę, po drodze mijając we właściwej kolejności litery tworzące napis „szkoła”.

Pomimo przerwy wakacyjnej dzieci nie zapomniały zasad kodowania i wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z zadaniem. Zaprogramowane przez dzieci GeniBoty dotarły do celu, zbierając po drodze litery, w odpowiedniej kolejności. Uczniowie chętnie współpracowały w zespołach, były kreatywne i dobrze planowały swoje działania.

Beata Świątkiewicz

Magdalena Żurawska

Skip to content