bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Żywa lekcja doradztwa zawodowego

Żywa lekcja doradztwa zawodowego

W ramach lekcji doradztwa zawodowego w dniu 25.04 nasi uczniowie klas 8a i 8b mieli możliwość odwiedzenia lokalnej Firmy Mondi, będącej znaczącym producentem opakowań w Europie.

W pięknie przygotowanej sali konferencyjnej przywitały nas Pani Kinga i Pani Ania. Na samym początku Pani Kinga przedstawiła nam historię firmy, wyświetlając fantastyczny film ukazujący powstanie firmy oraz prezentujący najdłużej pracujących pracowników i ich ścieżki kariery zawodowej.

Następnie Pan Tomasz i Pani Weronika, specjaliści od BHP, zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, przedstawili najważniejsze informacje, aby nasz pobyt i zwiedzanie firmy było dla nas bezpieczne.

Pani Agnieszka z działu planowania produkcji bardzo ciekawie opowiedziała nam o swoich pierwszych chwilach w firmie Mondi, kolejnych szczeblach kariery oraz szkołach, których ukończenie doprowadziło ją do miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Pan Bogdan zaciekawił nas opowiadając i pokazując, jak wyglądają narzędzia do kontroli jakości wydruków. O tym, jak duży nacisk firma kładzie na ekologię i ochronę środowiska, dowiedzieliśmy się od Pana Piotra.

Wyposażeni w odpowiedni strój i obuwie pod kierunkiem Pana Romana, mogliśmy zobaczyć, jak wygląda produkcja – serce firmy. Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, zwiedziliśmy dział produkcji, gdzie mogliśmy szczegółowo dowiedzieć się, jak wygląda proces tworzenia opakowań.

Pan Damian zaprosił nas również do działu kontroli jakości, gdzie sami mogliśmy skontrolować wykonanie opakowania gumy do żucia. Spotkała się z nami również Pani Agata z działu obsługi klienta. Dzięki przygotowanym przez nią materiałom mogliśmy sami ułożyć ścieżkę powstania produktu.

Całość naszej wizyty zwieńczyły przemiłe firmowe upominki, które naszym uczniom wręczyły Pani Kinga wraz z Panią Anią. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość odwiedzenia Firmy Mondi, zapoznanie się z panującą tam atmosferą i specyfiką pracy. Wizyta była dla nas bardzo inspirująca i zapewne niejednemu uczniowi z klasy ósmej zaszczepiła myśl, że może warto byłoby wybrać szkołę, która pozwoliłaby realizować swoją ścieżkę zawodową w takiej firmie.

Śylwia Banaśkiewicz

Skip to content