bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Projekty gimnazjalne   /  Afryka

Afryka

Celem projektu było utrwalenie i wzbogacenie wiedzy o kontynencie afrykańskim poprzez nauczanie innych (w tym przypadku uczniów klasy 0a).
Ada, Dominika i Natalia utrwalały swoją wiedzę o Afryce na zajęciach dodatkowych po lekcjach. Następnie poprowadziły lekcję w klasie 0a. Lekcja ta „przyniosła” wiele radości:


Z Polski lecieliśmy samolotem na kontynent afrykański. Gdy już tam dotarliśmy to poznawaliśmy tereny kolorując mapkę. Mając podstawowe informacje o Afryce wyruszyliśmy na wędrówkę. Najpierw spotkaliśmy zwierzęta, które u nas możemy spotkać tylko w zoo, były to m. in.: zebry, nosorożce, pantery oraz bardzo szybkie gepardy, które potrafią biec z prędkością samochodu (100km/h).


Po safari poczuliśmy się zmęczeni (również słoneczną pogodą i wysoką temperaturą) oraz głodni. Na szczęście zobaczyliśmy afrykańskie owoce, zastanawialiśmy się dlaczego u nas takie nie rosną. Po nazwaniu poszczególnych owoców przyszła pora na rozpoznawanie ich za pomocą zmysłu smaku – dzieci z zamkniętymi oczami degustowały kawałki owoców.
Uczczeniem zajęć lekcyjnych była owocowa, prawdziwie afrykańska uczta.

Uczniowie biorący udział w projekcie:
Adrianna Statkowska
Natalia Czarnota
Dominika Stańczyk

Opiekunowie:
Anna Mirkowska
Ewelina Płatek

Skip to content