bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”

„Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”

 „Mała książka – wielki człowiek” to cykliczna kampania Instytutu Książki, której celem jest uświadomienie rodzicom jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa literatura. Zainicjowana w 2017 roku akcja ma zachęcać rodziców i opiekunów do czytania książek dzieciom już od narodzin, a także przekonać dorosłych, że wspólne czytanie książek pomaga dzieciom w nazywaniu emocji, uczy je empatii, a także poszerza słownictwo. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość       do książek”. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki, uczniowie klas I zaproszeni zostali do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Najnowsza pozycja kampanii „Mała książka – wielki człowiek” to książka „Wnuczka antykwariusza”, autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Pisząc książkę „Wnuczka antykwariusza”, autorka czerpała inspirację z własnych opowieści rodzinnych oraz opowieści przyjaciół i znajomych. Opowiadanie zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest obecna w mediach tradycyjnych – telewizji, radiu, prasie, Internecie, a także podczas licznych wydarzeń w bibliotekach i szkołach, skierowanych do dzieci i ich opiekunów. Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek. Uczniowie kl. 1 Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Baniosze wraz z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę szkolną, wzięli udział w lekcji bibliotecznej i z rąk p. dyrektora Dariusza Słapka odebrali książkę pt. „Wnuczka Antykwariusza.
Iwona Szymańska
Skip to content