bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Wszyscy nasi recytatorzy w finale XXI Mazowieckiego Konkursu Jednego Poety!!!!

Wszyscy nasi recytatorzy w finale XXI Mazowieckiego Konkursu Jednego Poety!!!!

W 2023 roku przypada 100 – lecie urodzin naszej wybitnej poetki, eseistki, tłumaczki, laureatki Nagrody Nobla – Wisławy Szymborskiej. Aby uczcić to wydarzenie, a jednocześnie włączyć się do obchodów Roku Wisławy Szymborskiej, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prestiżowej XXI edycji Mazowieckiego Konkursu Recytatorskiego Jednego Poety poświęconej twórczości wybitnej noblistki. Patronat nad projektem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej.
Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik musiał przygotować recytację trzech tekstów Szymborskiej, na pierwszy etap dwa, a w przypadku zakwalifikowania się do finału- kolejny. Do konkursu zgłosiło się 83 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali:
– Aleksandra Piotrowska – VIII b
– Zuzanna Szotowicz – VIII b
– Kaja Walendzik – VIII b
– Dawid Laudański – VII a
– Cezary Sałański – VIII a
Zaskoczenie i szczęście było ogromne, kiedy okazało się, że w grupie 39 uczestników zakwalifikowanych do finału znaleźli się wszyscy przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę recytatorzy.
26 listopada znów stanęli przed jurorami, by jak najpiękniej zaprezentować niełatwe utwory Wisławy Szymborskiej.
Na ostateczny werdykt jury czekamy, choć już z pewnością możemy powiedzieć, że każdy recytator osiągnął spektakularny sukces. Większość po raz pierwszy wzięła udział w tak prestiżowym konkursie, udowadniając sobie i innym, że chcieć, to móc oraz, że spotkanie z poezją otwiera piękniejszy świat.
Jestem dumna ze wszystkich naszych recytatorów, bo pozwolili mi wejrzeć w głąb duszy i wlać w ich serca odrobinę magii, która zawsze towarzyszy poezji. Co więcej, stali się ambasadorami naszej szkoły i jej chlubą.
Alina Pastuszka
Skip to content