bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Warsztaty profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne

W październiku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez terapeutów Stowarzyszenia Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego „Karan”. Uczniowie klas V i VI w ramach realizacji profilaktyki uniwersalnej uczestniczyli w zajęciach „Kliknij życie II”, które miały na celu: zwiększenie świadomości dotyczącej ryzyka związanego z uzależnieniami behawioralnymi (ze szczególnym uwzględnieniem nadużywania komputera i Internetu), kształtowanie postaw prozdrowotnych, wzmacnianie czynników prozdrowotnych i ograniczanie czynników ryzyka.
W ramach programu przeprowadzono również spotkania dla rodziców i pedagogów, czyli osób, które mają przecież bezpośredni wpływ na zachowanie i postawy młodych ludzi. Warsztaty psychoedukacyjne dla nauczycieli oraz zajęcia informacyjno–edukacyjne dla opiekunów miały na celu uświadomienie zagrożeń płynących z uzależnień oraz sposobów zapobiegania im.
W ramach dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem szkoła będzie kontynuowała działania związane z ochroną uczniów przed negatywnym wpływem telefonu, komputera i Internetu.

Dorota Adamska
Beata Płatek

Skip to content