bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  W kalejdoskopie pięknej sztuki recytacji szczęśliwy debiut Julki Czarneckiej

W kalejdoskopie pięknej sztuki recytacji szczęśliwy debiut Julki Czarneckiej

Corocznie od 16 lat w Ośrodku Kultury „Kolorowa” w Ursusie odbywa się Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety. Od czterech lat biorą w nim udział także uczniowie naszej szkoły przygotowywani przez p. Alinę Pastuszkę. Za każdym razem motywem przewodnim jest twórczość poetycka innego poety. W tej edycji królowały wiersze Grochowiaka. Ze względu na trudny repertuar jurorzy zdecydowali, ze będą rywalizowali ze sobą recytatorzy w dwóch kategoriach wiekowych: 14–16 lat i grupa licealna.
Konkurs odbywa się etapowo, a najlepsi prezentują się podczas gali finałowej – koncertu laureatów. Byliśmy bardzo szczęśliwi, kiedy okazało się, ze nasi recytatorzy – Julia Czarnecka (VIIb) oraz Fryderyk Kaczorek (VIIIa) przeszli pomyślnie I etap przesłuchań i znaleźli się w niewielkiej grupie rywalizujących o tytuł laureata. Radość tym większa, że byli młodsi od większości występujących. Co więcej, recytacja Julki została dostrzeżona przez jurorów i przyznano jej wyróżninienie.
30 listopada odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród zagrodzonym i wyróżnionym. Byliśmy dumni, kiedy wyczytano Julię Czarnecką ze Szkoły podstawowej w Baniosze. Podczas gali finałowej zdarzyła się jeszcze jedna miła niespodzianka – p. Alina Pastuszka została wyróżniona i jako jedyny instruktor otrzymała statuetkę i dyplom za budzenie zamiłowania wśród dzieci i młodzieży piękną sztuką recytacji.

Alina Pastuszka

Skip to content