bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Święto Szkoły – Dzień Patrona – Polski Niepodległej

Święto Szkoły – Dzień Patrona – Polski Niepodległej

9 listopada 2023 r. o godz. 11.00 obchodziliśmy święto naszej wspólnoty szkolnej wraz z przybyłymi gośćmi, a byli to: Burmistrz M. i G. Góra Kalwaria p. Arkadiusz Strzyżewski, ksiądz proboszcz Robert Pękacki, radne Rady Miejskiej: p. Czesława Książek – przewodnicząca komisji oświaty, p. Teresa Jędral i p. Iwona Szymańska, prezes Fundacji Cichociemnych p. Bogdan Rowiński, przedstawiciel Stowarzyszenia Razem dla Góry Zenon Marek Bąk, dyrektor przedszkola w Baniosze Małgorzata Kamińska oraz laureaci XVII Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej z opiekunami: Laureat Grand Prix Mateusz Kołodziej z ZSP w Kątach z rodzicami i p. Joanną Krawczyńską, Antonina Wszeborowska ze SP nr 2 w Górze Kalwarii z nauczycielem p. Andrzejem Kochańskim, Duet Julia Piwnik i Pola Zubik ze SP w Czersku, Zuzanna Kowalczyk z SP w Cendrowicach z mamą, Hanna Świerad z SP w Baniosze z p. Aliną Pastuszką, Zuzanna Kołodziejska oraz Chór pod kierunkiem p. Urszuli Fulary z SP w Brześcach, Chór pod kierunkiem pana Andrzeja Kochańskiego SP nr 2 w Górze Kalwarii.
Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe nagrodzonym wręczyli Pan Burmistrz oraz Pan Dyrektor Dariusz Słapek, po czym licznie zebrani wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu laureatów XVII GFPP.
Niezwykle wzruszającym momentem był ceremoniał z udziałem sztandaru, z jego prezentacją oraz odśpiewanie hymnu państwowego i hymnu szkoły. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i złożyli gratulacje na ręce Dyrektora Szkoły.

Agnieszka Sałańska

Skip to content