bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

„Życie jest wspólną podróżą . . .” taki napis witał uczniów klas gimnazjalnych i zaproszonych gości, którzy przybyli na ślubowanie pierwszaków. Ślubowanie gimnazjum odbyło się w dniu 9.10.2012r w Zespole Szkół w Baniosze. Uczniowie zaprezentowali nam swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W obecności Dyrekcji, nauczycieli oraz zaproszonych gości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, które jest oficjalnym momentem przyjęcia uczniów do grona gimnazjalistów. Uczniowie przekazali teksty ślubowania potwierdzone podpisami Panu Dyrektorowi. Mówili o patriotyzmie, znaczeniu edukacji w ich życiu oraz o obowiązkach szkolnych.
Na koniec uroczystości uczniowie starszych klas gimnazjalnych dokonali pasowania pierwszoklasistów na wesoło. Niewątpliwie ta część uroczystości wywołała uśmiech na twarzy każdego z nas.
Po części oficjalnej rodzice uczniów klas pierwszych przygotowali słodką niespodziankę dla swoich pociech oraz grona pedagogicznego. Uroczystość przygotowały wychowawczynie p. Małgorzata Chaber
i p. Klaudia Szewczuk.
Życzymy uczniom klas pierwszych wytrwałości w spełnianiu obowiązków uczniowskich.

Skip to content