bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

13 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Baniosze, od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych ubrani w strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor powitał gorąco rodziców, zaproszonych gości p. Burmistrza M. Baja, p. Sołtys T. Jędral, p. Radnego Gminy A. Posiewkę, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych.
Główną postacią części artystycznej był znany i lubiany przez dzieci Plastuś, który ze swoją kwestią poradził sobie znakomicie. Dzieci chętnie nuciły piosenkę o plastelinowym ludziku. Nie zabrakło szkolnych hitów “Pierwszaczek”, “Litery, litery, literki”, czy “Ślubowanie” z rytmem, który dzieci uwielbiają. W programie znalazły się krótkie wiersze o elementarzu, był taniec “ Cza – cza” i angielska piosenka. Nie zabrakło wesołej zabawy “Maszynista – zuch”.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Dariusz Słapek dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

Następnie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego życzyły sukcesów w nauce oraz zapewniały o pomocy i opiece starszych kolegów. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali “słodkie” przyjęcie.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Anna Bojanowicz
Beata Świątkiewicz

Skip to content