bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Przedstawienie teatralne pt. „Żabkowe gody”

Przedstawienie teatralne pt. „Żabkowe gody”

10 kwietnia 2024 roku uczniowie świetlicy szkolnej zorganizowali dla grup przedszkolnych przedstawienie teatralne pt. „Żabkowe gody”. Scenariusz spektaklu został oparty na motywach książki „Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy” Bożeny Hołubki.
W przedstawieniu wzięło udział 6 aktorów:
Zosia Gładecka kl. 2b,
Martynka Drozdowska kl. 3b,
Daryna Sakharuk kl. 1a,
Gosia Parfionava kl. 2b,
Helenka Józwicka kl. 3b,
Natalka Pabisiak kl. 3a
oraz zespół wokalny składający się z 5 uczniów:
Kamelii Cieślak kl. 2b,
Hani Pilarskiej kl. 2b,
Michaliny Kowalewskiej kl. 1a,
Wladyslawy Oleksuk, kl. 2b,
Marysi Goźlińskiej kl. 2b,
obsługę i pomoc merytoryczną stanowiło 3 wychowawców. Zorganizowanie przedstawienia zajęło około trzech tygodni. Mali artyści dzielili się na żabki zielone i żabki moczarowe (niebieskie). Każda z tych dwóch grup cechowała się charakterystycznymi dla siebie kolorami kostiumów i opasek z żabkami na głowę. Każdy uczeń z osobna odbywał ćwiczenia dotyczące modulowania głosem, intonacji, wymowy oraz zachowania na scenie. Wychowawca świetlicy odgrywał daną kwestię, następnie powtarzał po nim uczeń. Po ćwiczeniach indywidualnych przyszła pora na wspólne próby do przedstawienia, kiedy to najwięcej czasu zajęło odpowiednie wykorzystanie przestrzeni scenicznej. Mali aktorzy uczyli się zajmowania właściwego miejsca podczas danej sceny oraz współgrania z resztą uczniów.
Uczniowie podeszli do postawionego im zadania z zaangażowaniem, nie brakowało przy tym zabawy i śmiechu. Dodatkowym atutem przedstawienia była piosenka „Była sobie żabka mała” śpiewana przez zespół z akompaniamentem fortepianu. Uczniowie przygotowali z pomocą wychowawców świetlicy stroje, maski, rekwizyty oraz scenografię z wykorzystaniem filcowych drzew, bibuły i balonów. Przedstawienie wystawiono dwa razy, najpierw dla najmłodszych grup przedszkolnych: Sówek i Promyczków, a następnie dla zerówek: 0a i 0b.
Publiczność bardzo entuzjastycznie przyjęła starszych kolegów, nagrodziła aktorów gromkimi brawami, co sprawiło, że byli zadowoleni z wykonanej przez siebie pracy oraz zmotywowało do planowania kolejnego przedstawienia. Na koniec wręczono pamiątkowe naklejki z żabkami widzom oraz upominki aktorom. Zadanie przyczyniło się do integracji nauczycieli, dzieci i rodziców.

Wychowawcy świetlicy:
Aneta Dziak,
Grażyna Leśkiewicz,
Gabriela Solecka.

Skip to content