bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Polska – Niepodległa jest i trwa!

Polska – Niepodległa jest i trwa!

Narodowe Święto Niepodległości, to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Dla upamiętnienia tego wydarzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali młodsi uczniowie obu klas drugich. Przedstawili program upamiętniający drogę Polski do odzyskania Niepodległości, w którym pięknie recytowali oraz śpiewali o ważnych wydarzeniach. Opowiedzieli nam o tym co to jest patriotyzm, czym jest niepodległość, ukazali historię Polski widzianą oczami małego dziecka. Zabrzmiał również fragment utworu wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina oraz sztandarowa pieśń Narodu Polskiego „Rota”.
Pojawiające się na scenie symbole narodowe były odzwierciedleniem powracającej po 123 lata niewoli Polski na mapy świata.
O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna, razem z uczniami w całej Polsce, przystąpiła do corocznej akcji „Szkoła do hymnu”, odśpiewując cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dzięki takim chwilom wszyscy czujemy się Polakami i jesteśmy wdzięczni naszym przodkom, że możemy żyć w wolnym kraj
Po części artystycznej Pan Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody dla uczniów uczestniczących w zawodach sportowych oraz konkurs, które odbyły się w ostatnim czasie.

Ewelina Maca

Ewelina Płatek

Skip to content