bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Podwójnie złote unihokeistki

Podwójnie złote unihokeistki

Nasze unihokeistki w tegorocznych rozgrywkach w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dokonały czegoś niebywałego, a o włos, a byłoby jeszcze piękniej. Wielka determinacja, ambicja, konsekwencja, a przede wszystkim serce do walki doprowadziły je do naprawdę efektownej i efektywnej gry. Podczas Mistrzostw Gminy Góra Kalwarii zdominowały przeciwniczki wygrywając zdecydowanie każdy mecz, w wyniku czego bilans końcowy tych zawodów wyglądał imponująco – 11 goli strzelonych i 1 bramka stracona. Lecz to był dopiero przedsmak tego, co miało się wydarzyć podczas Mistrzostw Powiatu Piaseczyńskiego. To podczas tych zawodów przeszły samych siebie zdobywając 22 piękne, wyraziste i soczyste bramki, nie tracąc przy tym nawet jednego gola.
Mecz o I miejsce ze Szkołą Podstawową nr 3 z Konstancina–Jeziornej to był prawdziwy majstersztyk i całkowita dominacja naszych zawodniczek, a po nim na tablicy wyników widniał wynik 8:0. Kolejnym wyzwaniem naszych złotek, były Mistrzostwa Międzypowiatowe Rejonu Legionowo. I tu również zaprezentowały się rewelacyjnie, do końca walcząc z gospodarzem zawodów – wielokrotnym mistrzem województwa i kraju – Zielonką. Zdecydowanym przedmeczowym faworytkom nasze dziewczęta postawiły bardzo wysoko poprzeczkę. Składne akcje zagrażały bramce rywalek, lecz trochę brakowało szczęścia w wykończeniu. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania wynik był remisowy 1:1. Niestety nieszczęśliwie straciliśmy bramkę i 40 sekund przed zakończeniem meczu, w momencie rzucenia wszystkich sił na ofensywę dosięgła nas zabójcza kontra.
Tak po bardzo wyrównanym meczu, w którym każda ze stron miała swoje klarowne akcje na tablicy widniał wynik 3:1. Finalnie nasze unihokeistki zajęły w tych zawodach II miejsce. Pokazały charyzmę, ducha walki i naprawdę bardzo dobry unihokej, za co należą się im wielkie brawa i gratulacje.

A oto cudowny skład naszej drużyny:
Wioletta Karaluch klasa 6b(kapitan)
Julia Bandrowska klasa 6b (bramkarka)
Aleksandra Borowiecka klasa 6b
Martyna Deneka klasa 6b
Iga Pindelska klasa 6b
Anna Sałańska klasa 6b
Gabriela Borowiecka klasa 6b
Maja Dudek klasa 6b
Lena Borkowska klasa 7a
Wiktoria Udeny klasa 7a
Zuzanna Chojnacka klasa 5a
Natalia Piwek klasa 5a
Robert Michota – trener

Jeszcze raz brawa i gratulacje
dla naszej fantastycznej drużyny !!!

Robert Michota

Skip to content