bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Myśl pozytywnie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Myśl pozytywnie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje zdrowie jako Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka. W roku 2019 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada na 10 października (czwartek). Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszania opieki medycznej nad chorymi psychicznie i na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.
„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.” – Leonardo da Vinci
Pozytywne myślenie jest jak magnes. W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Codziennie stwarzamy swoją rzeczywistość za pomocą myśli, emocji, pragnień, przekonań, wyobrażeń i oczekiwań. Jeśli myślimy pozytywnie, przyciągamy pozytywne doświadczenia oraz ludzi, którzy myślą podobnie jak my. Pozytywne myślenie wpływa na jakość naszego zdrowia psychicznego. podążając tym tropem uczniowie klasy 6b postanowili uczcić Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego poprawiając nastrój społeczności szkolnej. Przygotowali słoiki pozytywnych myśli i rozdali uczniom i nauczycielom pozytywne sentencje na poprawę humoru.:)

Inez Goźlińska

Skip to content