ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

/  Aktualności   /  Mistrzowie Powiatu Piaseczyńskiego

Mistrzowie Powiatu Piaseczyńskiego

Nasi unihokeiści ze Szkoły Podstawowej po raz drugi z rzędu zdobyli Mistrzostwo Powiatu Piaseczyńskiego w Unihokeju zostawiając w tyle ponad 50 szkół.
Na Mistrzostwach stawiły się zwycięzcy poszczególnych gmin. Po losowaniu nasza drużyna znalazła się w grupie B razem z gospodarzem igrzysk, najbardziej utytułowaną placówką naszego powiatu – Szkołą Podstawową nr 3 z Gołkowa, oraz Szkołą z Tarczyna. Już w pierwszym meczu (wygranym 2:0) nasi chłopcy pokazali bardzo efektowną i pełną zaangażowania grę. Ten mecz podobnie jak drugi (wygrany 4:2) był istnym pokazem wzorowej techniki i taktyki.
Mistrzostwa Powiatu rozgrywane są bez fazy półfinałowej, więc w walce o złoto liczą się tylko zwycięzcy grup. W finale nasi unihokeiści spotkali się ze Szkołą Podstawową z Mysiadła. Gra była zacięta i pomimo licznych okazji pierwszego gola nasi zawodnicy strzelili dopiero w drugiej połowie. Wtedy to otrzymaliśmy 3 kary 2 minutowe. Jedna z nich była wybitnie kuriozalna, bowiem podyktowana za zgubienie buta podczas nadepnięcia przez przeciwnika na stopę naszego reprezentanta. Pomimo tych osłabień nasi chłopcy grali otwarty, ofensywny unihokej. Niestety w ostatnich sekundach czasu regulaminowego Szkoła z Mysiadła doprowadziła do remisu. Zaraz po tym zabrzmiały syreny kończące mecz, a sędzia oznajmił rozegranie serii rzutów karnych. Napięcie osiągnęło zenitu i choć byliśmy blisko zwycięstwa uderzając w słupek dopiero 4 seria wyłoniła zwycięską drużynę, którą okazała się nasza ekipa – reprezentacja Szkoły Podstawowej w Baniosze.

Ogromne brawa i gratulacje!!!
Panowie szlifujcie formę na Mistrzostwa Międzypowiatowe Rejonu Legionowskiego, które odbędą się 9.02.2016 r. w Zielonce.