bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Kolejne trofea za słowo mówione!

Kolejne trofea za słowo mówione!

W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy.

Piotr Skrzynecki

20 maja był takim właśnie dniem- piękniejszym i lepszym, gdyż w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski W kręgu poezji księdza Jana Twardowskiego i twórczości Marka Grechuty. Uczestnicy prezentowali po jednym, wybranym utworze tych autorów. Każda placówka mogła zgłosić po dwóch przedstawicieli w kategoriach wiekowych – klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie przygotowani przez p. Alinę Pastuszkę: Dawid Laudański, Julia Sałańska i Cezary Sałański. Julka i Dawid po raz kolejny pokłonili się poecie od biedronek- ks. Twardowskiemu, a Czarek przygotował niełatwy utwór M. Grechuty.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, komisja artystyczna odczytała werdykt.  Ku naszej radości, wszyscy  nasi recytatorzy zajęli czołowe miejsca:

W kategorii klas 4-6

Dawid Laudański 2 miejsce

W kategorii klas 7 -8

Cezary Sałański –  1 miejsce

– Julia Sałańska – 2 miejsce

1 czerwca w szkole w Chylicach odbył się koncert laureatów oraz wręczenie nagród i dyplomów w konkursach; recytatorskim, literackim, plastycznym. Julia, Dawid i Czarek mogli jeszcze raz poszczycić się swoimi umiejętnościami operowania słowem. Gratulacje dla laureatów – ambasadorów naszej szkoły.

Alina Pastuszka

Skip to content