bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Zespół Szkół w Baniosze już po raz czwarty zorganizował Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów. W tegorocznej edycji, która odbyła się 12 maja 2016, uczestniczyło 32 gimnazjalistów reprezentujących 11 szkół gimnazjalnych powiatu piaseczyńskiego. Patronat nad konkursem sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria.
Uczestników konkursu wraz z nauczycielami powitał dyrektor pan Dariusz Słapek, a powodzenia życzył im sam zastępca burmistrza pan Jan Wysokiński. Po tak miłym wprowadzeniu uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań sprawdzających umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków leksykalno–gramatycznych oraz wiedzę dotyczącą kultury i położenia geograficznego krajów niemieckojęzycznych.
Jak co roku gimnazjaliści wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi. Świetne przygotowanie uczniowie zawdzięczają swoim nauczycielom, którzy z pasją rozwijają ich umiejętności językowe.
Tego samego dnia ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody książkowe, które ufundowane zostały przez burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Szkołę Języków Obcych „Spot”.

Zwycięzcą konkursu został Sebastian Bierdziński – Publiczne Gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce.
Ucznia przygotowała pani Małgorzata Tulo.

II miejsce zajęcia uczennica Zuzanna Arczewska – Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie.
Uczennicę przygotowała pani Agnieszka Sokołowska.

III miejsce zajął Michał Lech – Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach.
Ucznia przygotowała pani Lucyna Bajak.

Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu tak wysokiego poziomu znajomości języka niemieckiego. Już dziś serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2016/2017.

Dorota Adamska
Joanna Rostalska

Skip to content