bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w Zespole Szkół w Baniosze

II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w Zespole Szkół w Baniosze

Nie taki język niemiecki straszny, jak się powszechnie uważa. Przekonało się o tym 44 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu piaseczyńskiego uczestniczących w II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Konkurs już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych w Zespole Szkół w Baniosze, a jego inicjatorkami, przy ogromnym wsparciu Dyrektora Szkoły pana Dariusza Słapka, były panie Joanna Wiater i Dorota Adamska. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, pan Dariusz Zieliński.
Uczniowie zmagali się z zadaniami, które sprawdzały umiejętność słuchania oraz czytania ze zrozumieniem, znajomość środków leksykalno–gramatycznych, a także wiedzę z zakresu kultury
i położenia geograficznego krajów niemieckojęzycznych. Nagrody w postaci atrakcyjnych materiałów do poszerzania wiedzy z języka niemieckiego ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Szkołę Języków Obcych „SPOT”. Słodki poczęstunek dla uczestników Konkursu oraz ich opiekunów przygotowała Rada Rodziców. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Dyplomy w ramach podziękowania za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych do Konkursu, odebrali też przybyli nauczyciele.

Laureatami tegorocznej edycji Konkursu zostali:
1. Łucja Konopka
Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie – 54 pkt

2. Wiktor Łuczak
Publiczne Gimnazjum w Józefosławiu – 47 pkt

3. Jakub Martin
Zespół Szkół Nr 2 w Konstancinie Jeziornej –46 pkt

Serdecznie gratulujemy ! ! !

Joanna Wiater
Dorota Adamska

Skip to content