bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków (EDJ). Z tej okazji odbywa się  wiele wydarzeń i spotkań,  które ukazują bogactwo językowe i kulturowe naszego kontynentu oraz promują naukę języków obcych.
W naszej szkole, wzorem lat ubiegłych odbywała się nietypowa nauka różnych języków. Zapowiedzią były prace –wizualizacja ulubionych słówek lub wyrażeń w języku angielskim i niemieckim – prezentowane na dolnym korytarzu. Ponadto chętni uczniowie klas ósmych prowadzili lekcje na różnych poziomach – od przedszkola po klasy szóste. Zachęcali swoich młodszych kolegów do zainteresowania się nie tylko językiem angielskim czy niemieckim, obowiązkowymi
w naszej placówce, ale także hiszpańskim.
Ponieważ zajęcia bazowały na zabawie, wszyscy ochoczo brali
w nich udział i z pewnością zapamiętali wiele nowych słówek, a kto wie – może połknęli bakcyla, czyli zapałali miłością do nauki któregoś z prezentowanych języków.
Cieszymy się, że liczna grupa ósmoklasistów rewelacyjnie sprawdziła się w roli nauczycieli. Oto oni: Maja Liwińska, Ola Piotrowska, Zuzia Szotowicz, Kaja Walendzik, Wiktor Antoszkiewicz, Adam Gzowski, Sebastian Paluszek, Oliwier Piekarniak, Mateusz Mierzejewski, Julek Deneka. W roli fotografów towarzyszyli im: Mateusz Kowalski, Oliwier Żaczek.
Nauczyciele języków obcych
Skip to content