bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Dzień Muzyki

Dzień Muzyki

„Muzyka jest jak najdrobniejszy deszcz,

 w którym idziesz i nie wiesz, że pada,

a potem czujesz, że przemokłeś aż do serca”.

 

03 października po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie uczniów na piękno muzyki
i przedstawienie jej w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości. Rok 2022 ogłoszony został rokiem romantyzmy, więc z tej okazji uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej „Alfabet mistrzów z epoki romantyzmu”, a także posłuchania dzieł najsłynniejszych kompozytorów muzyki poważnej.
Na głównym korytarzu znalazły się również ciekawostki dotyczące nośników muzycznych, od czasu fonogramu do współczesnego mp3, dzięki którym  utwory otrzymują drugie życie. Podczas przerw, rozbrzmiewała muzyka  relaksacyjna. Największym zainteresowaniem cieszyły się tańce integracyjne, które wykonaliśmy wspólnie podczas długich przerw, poznając kroki „Belgijki” oraz „County dance”. Dla pragnących spokoju i wyciszenia zorganizowałam kącik melomana, w którym można było posłuchać muzyki różnych gatunków.
Chciałam, by ten dzień był pełen barw i dźwięków oraz by muzyczna uczta  dostarczyła nam tego dnia  wiele radości i uśmiechu na twarzy. Mam nadzieję, że Międzynarodowy Dzień Muzyki na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości szkolnych i z każdym rokiem będzie gromadził coraz więcej chętnych do wspólnego muzykowania.

Ewelina Płatek

Skip to content