bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Cybernauci kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Cybernauci kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

W dniach 20–21 lutego uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych brali udział w warsztatach prowadzonych przez panią Magdalenę Wojtaś. Zajęcia te były zorganizowane w związku z udziałem naszej szkoły w programie „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Jest to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.
Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.
Uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach na temat „Mój wizerunek w sieci”, dla uczniów klas szóstych zostały przygotowane zajęcia, podczas których dowiedzieli się, co to są prawa autorskie oraz jakie prawa mają jako użytkownicy sieci. Tematem zajęć, w których uczestniczyli siódmoklasiści była „Komunikacja zapośredniczona w Internecie i ryzyko z nią związane„.
W dniu 21 lutego odbyły się także warsztaty dla nauczycieli, którzy zapoznali się z prawami, jakie mają jako użytkownicy sieci, oraz rodziców, podczas których mowa była przede wszystkim o zagrożeniach czyhających na ich dzieci w Internecie.

Anna Zięba

Skip to content