bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Szkoła Sportowych Talentów

Szkoła Sportowych Talentów

Kolejne zadanie realizowane w ramach Konkursu Szkoła Sportowych Talentów za nami. 6 maja przybyli do naszej szkoły wyjątkowi goście: Mistrz Świata Kadetów w kickbokxingu – Michał Adamek oraz nasz lokalny przedstawiciel zdrowego stylu życia – pan Sławomir Świątkiewicz. Celem naszego spotkania była rozmowa na temat roli sportu i zdrowego trybu życia.
Michał opowiedział nam jak się zaczęła jego przygoda ze sportem, dlaczego wybrał właśnie tę dyscyplinę sportową (sporty walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Na pytania: czego nauczył cię sport? Co dzięki niemu zyskałeś? Uzyskaliśmy odpowiedź: „sport rozwinął we mnie w sposób wszechstronny cechy motoryczne, takie jak: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, poczucie rytmu, ale i dał poczucie własnej wartości, pewność siebie. Uświadomiłem sobie, że nic nie przychodzi samo, tylko dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć sukces”. Michał trenuje od 4 lat, 4 razy w tygodniu w Uczniowskim Klubie Sportowym „TOM BEE TEAM” w Warce. Jego trenerem jest wielokrotny medalista Pucharu Świata, Mistrz Polski w kickboxingu Tomasz Bąk. Ten młody sportowiec namawiał nas, by aktywność fizyczna towarzyszyła nam w życiu codziennie.
Pan Sławomir natomiast opowiedział nam trochę o swoim trybie życia, jak łączy pracę zawodową, obowiązki rodzinne ze swoją pasją – bieganiem. Dlaczego wybrał dla siebie dietę wegeteriańską, jak sobie radzi ze stresem, jak wypoczywa i dba o swoje zdrowie. Jego przesłaniem dla nas była rada: by wsłuchiwać się w swoje ciało, to znaczy dostrzegać, jak się zmienia, wykonywać podstawowe badania, zastanawiać się dlaczego coś nas boli. Mówił jeszcze, że trzeba być życzliwym dla innych ludzi, zadbać o swoje zdrowie psychiczne poprzez ogólną radość życia i wybór odpowiednich przyjaciół.
Na koniec wspólnie z naszymi ekspertami ustaliliśmy zasady, co należy robić, by prowadzić zdrowy tryb życia. W podziękowaniu za przybycie nasi goście otrzymali solidną porcję zdrowych, polskich warzyw!

Nauczyciele
wychowania fizycznego

Skip to content