bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla klas 0–3 szkoły podstawowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla klas 0–3 szkoły podstawowej

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. . .
Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, Mszą Świętą w kościele parafialnym w Baniosze. Następnie przeszliśmy do szkoły i na sali gimnastycznej na wstępie poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły i odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – p. Dariusz Słapek, który serdecznie powitał wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Pan dyrektor życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności przez najbliższe 10 miesięcy pracy, nauki, a także zabawy.
Część artystyczną rozpoczęcia roku szkolnego przygotowały klasy trzecie pod kierunkiem wychowawczyń Beaty Świątkiewicz i Beaty Chudzik. „Żal nam słonecznej swobody” taki tytuł miał przygotowany program , podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne; aktorskie, wokalne i taneczne.
Na zakończenie słowa do uczniów i nauczycieli skierował zaproszony na uroczystość pan Jan Wysokiński – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil!

Skip to content