bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Rajd pieszy W poszukiwaniu Wiosny!

Rajd pieszy W poszukiwaniu Wiosny!

Uczniowie naszej szkoły wybrali się na rajd pieszy „W poszukiwaniu wiosny”. Klasy młodsze 0–III udały się do paśnika, szukając oznak wiosny wśród okazów zarówno fauny jak i flory.
Klasy starsze pojechały do Góry Kalwarii. Uczniowie klas V–VIII oraz oddziałów gimnazjalnych spotkali się w centrum, gdzie uczennice D.Adamska, W.Guza i N.Szywała przygotowały krótką charakterystykę historii i zabytków Góry Kalwarii. Następnie wszyscy udali się do Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego, o którym opowiadały Z.Koniarska i J.Mierzejewska. Po prezentacji uczniowie pod opieką nauczycieli ruszyli pieszo w drogę powrotną do szkoły.
Klasy IV uczestniczyły w warsztatach na temat zdrowego odżywiania, które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii. Zajęcia prowadzili starsi koledzy z klasy Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Zawodowych im. Ppor. Emilii Gierczak. Po warsztatach pieszo wrócili do szkoły. Na zmęczonych piechurów czekało już ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Tego dnia zarówno pogoda, jak i humory nam dopisywały.

Skip to content