bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja

  /    /  Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w konkursie Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja.

Od listopada do maja czeka nas szereg zadań do wykonania:

1. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, Wydziału do spraw nieletnich, pedagogiem (wskazany udział specjalisty) na temat: „Zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni – przeciwdziałanie zagrożeniom, promowanie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu”.

2. Przeprowadzenie szkolnego konkursu nt. „Bądź bezpieczny w Internecie”.

3. „Nasza szkoła” – wykonanie interaktywnego plakatu za pomocą narzędzia – GLOGSTER EDU.

4. Zorganizowanie w szkole dnia pod nazwą „Internet – źródło wiedzy i rozrywki„ – szkolne zawody w grach edukacyjnych, logicznego myślenia itp. – wykorzystanie komputera i Internetu.

5. „Moje zainteresowania” – wykonanie e–książeczki za pomocą aplikacji StoryJumper (http://www.storyjumper.com/) – umożliwiającej tworzenie i udostępnianie książeczki.

6. „Lekcja online” – stworzenie interaktywnej lekcji w atrakcyjnej formie graficznej za pomocą narzędzia ExE (pobranego ze strony http://exelearning.org/).

7. Zorganizowanie inscenizacji/przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania/wiersza. Filmowanie przedsięwzięcia za pomocą kamery, telefonu lub innego urządzenia nagrywającego.

8. Przygotowanie i przeprowadzenie wśród uczniów quizu – grywalizacji za pomocą narzędzia Kahoot! (https://getkahoot.com/).

9. Przeprowadzenie we wszystkich klasach prelekcji pokazowej na temat: „Internet bawi, Internet uczy” – zaproponowanie uczniom ciekawych stron internetowych, edukacyjnych, rozrywkowych.

10. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań/wierszy/prac plastycznych „Szkoła moich marzeń – wyposażona w multimedia i nowe technologie”.

Trzymacje za nas kciuki!!!

 

Anna Zięba
Monika Walczak

Skip to content