bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Poezja Małgorzaty Hillar okazała się szczęśliwą

Poezja Małgorzaty Hillar okazała się szczęśliwą

XX jubileuszowy Konkurs Jednego Poety okazał się szczęśliwy dla recytatorów przygotowanych przez p. Alinę Pastuszkę: Natalii Lewandowskiej, Julii Sałańskiej, Vanessy Nsofor i Filipa Jasika. Konkurs przeznaczony jest dla uczestników od 13 roku życia po dorosłych, rywalizujących w jednej kategorii. Należało przygotować dwa dowolne utwory Małgorzaty Hillar, ( do drugiego etapu 1 utwór dodatkowo), a więc poezji niełatwej.
Choć nasi recytatorzy byli najmłodsi w grupie 48 uczestników, doskonale poradzili sobie na pierwszym etapie konkursu i otrzymali przepustkę do wyższego poziomu. Z 19 nominowanych osób, było tylko 5 recytatorów ze szkoły podstawowej, w tym czwórka naszych. Cieszyliśmy się tym sukcesem ogromnie i czekaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcie.
16 grudnia odbył się wieczór laureatów, na którym poznaliśmy wyniki. Przyznano miejsca i wyróżnienia 1, 2 i 3 stopnia. Najwyżej jurorzy ocenili Filipa Jasika i przyznali mu II miejsce, Julia Sałańska i Vanessa Nsofor otrzymały wyróżnienie 1 stopnia, a Natalia Lewandowska – wyróżnienie 2 stopnia.
Przewodniczący komisji Bartosz Pietrzak (aktor) podsumowując konkurs, zaznaczył, że różnice między miejscami , a wyróżnieniami 1 czy 2 stopnia były nikłe i nie wyobraża sobie, żeby naszych recytatorów zabrakło za rok.
Po konkursie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów nie tylko ze strony jurorów, ale również uczestników konkursu. Organizatorzy podkreślali, że jesteśmy wspaniałą młodzieżą, która docenia piękno nie tylko poezji, ale trudnej sztuki recytacji.

Alina Pastuszka

Skip to content