bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku 21 marca wspólnie powitaliśmy wiosnę, tym razem towarzyszyło nam hasło „Kolorowy zawrót głowy”. Dlatego, że wiosną budzą się
w nas miłe uczucia sympatii do drugiego człowieka. Uczniowie naszej szkoły postanowili podzielić się swoimi marzeniami, wymienić poglądy kogo nazwiemy sympatią. Chłopcy i dziewczęta
z poszczególnych klas przedstawili swoje prezentacje, w których odpowiadali na pytania konkursowe. Jakich chłopców lubią dziewczęta? Jakie dziewczęta lubią chłopcy?
I miejsce w konkursie wiosennym zdobyła klasa VIa. Komisję najbardziej urzekły hasła: „Chłopak czysty i zadbany zawsze mile widziany”, „Uśmiechnięte dziewczyny piękne jak maliny” oraz scenka rodzajowa „W tramwaju”. W przygotowanie prezentacji i inscenizacji najbardziej zaangażowali się uczniowie: Karolina Koniarska, Michał Płatek, Karolina i Zuzia Tarkowskie, Paulina Nowak i Ania Maliszewska.
Na drugim miejscu z minimalną różnicą punktów usytuowała się klasa VIb, która przedstawiła bajkę o miłości. Autorem scenariusza był uczeń Mateusz Rok i jego mama. Portret wraz z cechami osobowości wykonali: Paulina Grabowska i Przemysław Ogrzywalski. Hasło nagrodzonej klasy brzmiało: „Jestem kulturalny i dobrze mi z tym”.
Trzecie miejsce w szkole podstawowej zajęła klasa IVa. W wykonanie nagrodzonych plakatów zaangażowali się wszyscy uczniowie. Kasia Pańsko przedstawiła rymowankę dotyczącą dobrego zachowania, a Agata Słowik, Ola Szkołut, Karol Bogumił i Krzysio Gumulak zaprezentowali scenkę rodzajową „W pizzerii”.
Natomiast wśród gimnazjalistów prym wiodła klasa IIb, zabawny wierszyk o miłości, którego autorem jest Patryk Witak, recytowali koleżanki i koledzy w sposób następujący:
Wczoraj rano wcześnie wstałem,
I przez okno swe wyjrzałem,
Przechadzały się dwie pary,
Starsza pani i pan stary,
wygladali na skłóconych,
W swych uczuciach oziębionych,
Druga para jak z obrazu,
Malowana bez urazu.

Dziś znów dużo zobaczyłem,
Gdy swe okno otworzyłem,
Jak dziewczyna malowana,
Przez chłopaka porzucana,
W łzach swych cała się zalała,
Bo on z inną dziś od rana,
Także starsza para szła,
Ta co wczoraj oziębła,
Nie oziębli, nie skłóceni,
Dziś miłością wypełnieni.

Kolejnego dnia znów wstałem,
Zaciekawiony w okno zajrzałem,
Przechadzały się dwie pary,
Starsza pani i pan stary,
Wyglądali na skłóconych,
W swych uczuciach oziębionych,
A za nimi szła dziewczyna taka,
Co we łzach była przez chłopaka,
Jednak z innym dzisiaj była,
I miłości do niego nie kryła,
Bo to co jesy między nami,
Kobietami, mężczyznami,
To nic innego jak uczucia,
Dalczych planów ciągłe smucia.
Jak anioła głos usłyszałem ją
Powiedziała mi:
Tak to on.
Drugie miejsce zajęła klasa IIIa. Nasza klasa przygotowała krótką, zabawną scenkę pt. „brudnonogi kopciuszek”. Wspólnie na plakacie wykonanym przez naszą koleżankę wypisaliśmy wcześniej wybrane w burzy mózgów najważniejsze i najbardziej atrakcyjne cechy u naszej potencjalnej sympatii. Dzięki naszej inwencji twórczej, wyobraźni i odrobinie ciężkiej pracy jury spośród całego gimnazjum przyznało nam drugie miejsce w starciu klas gimnazjalnych. Pomimo nutki rywalizacji można uznać ten dzień za naprawdę udany.
Na podium znaleźli się także uczniowie klasy IIa. Uczniowie tej klasy z dużym zaangażowaniem podeszli do „wiosennego konkursu”. Najwięcej emocji wzbudziły pytania: „Jakiego chłopca lubią dziewczyny?” i „Jaką dziewczynę lubią chłopcy?”. Okazało się, że jednak ważny jest i wygląd i charakter. Patrycja Deniszewska, Marcelina Jarzębak, Ania Taflińska, Sylwia Durka, Laura Gładecka, Klaudia Kopyt namalowały portret tej „Ach!” i tego „Och!” wyszczególniając najważniejsze ich przymioty, ale i . . . prawdopodobne wady. Klasowa poetka, Patrycja Deniszewska napisała wiersz opisujący koleżanki i kolegów z klasy, ich umiejętności i relacje panujące między nimi. Natomiast Patryk Jaworski wymyślił hasło promujące klasę. Nad scenariuszem scenek ukazujących różne szkolne i pozaszkolne zachowania uczniów – zgodne bądź niezgodne z zasadami savoir vivre’u pracowały: Ola Woźniak, Ola Morawicka, Magda Deniszewska, Magdalena Wiśniewska. Postac scenariusza ożyły dzięki naszym aktorom: Ani Taflińskiej, Magdzie Wiśniewskiej, Kubie Pańko, Przemkowi Skalniakowi, Konradowi Świętojańskiemu. Wysiłek uczniów nie poszedł na marne, w konkursie zajęli III miejsce. Gratulacje!
W drugiej części obchodów Dnia Wiosny tradycyjnie odbyły się prezentacje umiejętności tanecznych i wokalnych uczniów naszej szkoły. W wiosenny, wesoły nastrój wprowadził nas taneczny zespół z klasy IVb pod przewodnictwem Oli Michaleckiej. Gromkie brawa grupa otrzymała za występ taneczny „Cyganeczka”. Z kolei dziewczęta z klasy V: Kamila Malweska i Weronika Głobińska świetnie prezentowały się w tańcu dance hall. W nowoczesnych piosenkach Ewy Farny i Sylwii Grzeszczak oraz w tradycyjnych piosenkach o wiośnie swoje umiejętności wokalne prezentowały uczennice: Weronika Bendera, Ola Szkołut, Gabrysia Walczyk, Wiktoria Haman, Joanna Soćko, Ola Teodorczuk, Paulina Kowalczyk, Karolina Koniarska, Paulina Grabowska i Ania Ochman.

Skip to content