ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

/  Aktualności   /  Nasi piłkarze najlepsi!

Nasi piłkarze najlepsi!

9 kwietnia 2014 r. na Stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Gminy Góra Kalwaria w kategorii chłopców.
Na zawody stawiło się dziewięć drużyn reprezentacyjnych, czyli ze wszystkich szkół w naszej gminie. Losowanie podzieliło powyższe drużyny na 2 grupy. Jedna 4 drużynowa i druga 5. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie B razem ze szkołami
z: Czaplinka, Coniewa, Czachówka, Brześć.

Wyniki po meczach grupowych wyglądały następująco:
Baniocha-Czaplinek 2:1
Baniocha-Coniew 3:1
Baniocha-Brześce 1:1
Baniocha-Czachówek 5:0

Z fazy grupowej nasi piłkarze wyszli z pierwszego miejsca zdobywając 10 pkt. W wielkim finale zagraliśmy z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Dobieszu. Mecz od początku toczył się na wysokich obrotach, ale to nasza drużyna zadała pierwszy mocny cios, po którym prowadziła 1:0. Trzy minuty później powtórzyła uderzenie i mieliśmy bardzo korzystny wynik 2:0, który już w pierwszej połowie nie uległ zmianie. Po przerwie przeciwnik rzucił wszystko na jedną szalę, nie przebierając w środkach – uciekając się do częstych i ostrych fauli strzelił nam gola i było już 2:1. Cztery minuty przed końcem spotkania jeden z zawodników przeciwnika bezpardonalnie sfaulował naszego bramkarza i konieczna była interwencja medyczna. Po kilkuminutowej przerwie sędzia wznowił grę a po chwili niestety straciliśmy drugiego gola i było 2:2. Takim rezultatem skończył się regulaminowy czas gry i o wyłonieniu Mistrza miały zadecydować rzuty karne. W tym elemencie byliśmy zdecydowanie lepsi i po dwóch strzelonych bramkach i jednej niesamowitej interwencji naszego rewelacyjnego bramkarza wygraliśmy tą próbę nerwów 2:0