bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Julka Gołębiewska w gronie najlepszych

Julka Gołębiewska w gronie najlepszych

23 września w Domu Kultury „Kolorowa” na Ursynowie odbył się Mazowiecki Konkurs pod hasłem „Wszyscy czytamy Sienkiewicza”. Idea konkursu wypływa z faktu, że rok 2016 jest ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza, gdyż w tym roku wypada 100 rocznica śmierci pisarza. Jest więc doskonała okazja do oddania należnego hołdu Wielkiemu Polakowi.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować czytanie krótkiego fragmentu (4–6 min) jednego utworu Sienkiewicza z określonych w regulaminie pozycji. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: gimnazjaliści oraz młodzież szkół średnich i dorośli.
Nasza szkołę reprezentowała Julia Gołębiewska z kl Ia gimnazjum przygotowana przez p. Alinę Pastuszkę. Z wielkim wyczuciem i dobrą dykcją przeczytała fragment książki „Ogniem i mieczem”, czym zasłużyła na wyróżnienie jurorów.
7 października odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Przyznano 3 miejsca i 10 wyróżnień. Sukces Julki jest spektakularny, w swojej kategorii przyszło jej się zmierzyć z ponad 170 rywalami.
Cieszymy się, że spośród tylu uczestników uczennica z Zespołu Szkół w Baniosze znalazła się wśród najlepszych.
Gratulacje!

Alina Pastuszka

Skip to content