bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  „Zrozumieć statystykę”

„Zrozumieć statystykę”

23 listopada uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie. Dla uczniów klas pierwszych przygotowany był warsztat nt. ”Badania ankietowe – o nas dla nas”, podczas którego dowiedzieli się jakich informacji dostarczają badania ankietowe, do czego przydatne są ich wyniki, w jaki sposób uczeń może skorzystać z wyników badań ankietowych w czasie swojej nauki, co to jest badanie reprezentacyjne i jak wygląda proces pozyskiwania danych, czy istniałaby opinia publiczna bez badań ankietowych? Zajęcia prowadzone były w grupach z wykorzystaniem metody „burzy mózgów”.
Drugoklasiści dowiedzieli się natomiast „ Jak poprawnie interpretować dane statystyczne”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na co zwracać uwagę podczas interpretacji danych statystycznych oraz poznali podstawowe zasady obowiązujące przy prezentacji danych statystycznych.
Zajęcia te odbyły w ramach IV edycji akcji „Zrozumieć statystykę” mającej na celu popularyzowanie wiedzy statystycznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Anna Zięba

Skip to content