bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Zielona Szkoła 29.09 – 5.10

Zielona Szkoła 29.09 – 5.10

Zielona Szkoła to forma realizacji programu nauczania w trakcie kilkudniowego wyjazdu do miejscowości posiadającej walory przyrodnicze, uzdrowiskowe bądź historyczne. W tym celu w dniach 29.09 – 5.10.14 uczniowie z klas VI i V wyruszyli do Rymanowa Zdroju.
Podczas tej 7–dniowej wycieczki oprócz tematów kulturoznawczych: twórczość Marii Konopnickiej, rozwój przemysłu naftowego i gazowniczego czekało na nich wiele innych atrakcji np. konkurs na najlepsze przebranie, fryzurę itd. Uczniowie mieli możliwość poznania jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – Zamek w Łańcucie, który słynie z interesującej kolekcji pojazdów konnych. Byli w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, w którym odkryli magię tworzenia szkła i malowania na nim. Dużo wrażeń zaznali podczas zwiedzania Skansenu w Sanoku, który należy do najokazalszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko–ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat. Zgromadzono tam ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu XVII do XX wieku.
Wierzymy, że zdobyta wiedza oraz przyjaźnie zawarte podczas zielonej szkoły zostaną z nimi na całe życie, czyniąc je bogatszym.
Przeżyte chwile nie giną, więc wspomnijmy je jeszcze raz…

Beata Płatek
Marianna Zulczyk
Dorota Sikorska
Wanda Piotrowska

Skip to content