bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Zabawa Karnawałowa

Zabawa Karnawałowa

Dnia 6.02.2012 roku w godzinach porannych odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0 – III pt. „Podróż w baśniowej krainie”, który przygotowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego i oddziałów przedszkolnych.
Wyruszyliśmy w podróż do baśniowej krainy w rytm piosenki „Jedzie pociąg” R. Rynkowskiego. Na stacji Piernikowo Stare spotkaliśmy się z Babą Jagą. Zjedliśmy pierniki zawieszone na sznurku, odtańczyliśmy taniec z miotłą i wyruszyliśmy w dalszą podróż
w rytm piosenki „Parostatek”. Gdy statek przybył do brzegu, tu spotkaliśmy rybaka. Złowiliśmy kilka rybek, zatańczyliśmy taniec „Kaczuszki”. Do Królowej Zimy pojechaliśmy w rytm piosenki „Kulig”. Pani Zima powitała nas zabawą ruchową i konkursem
z krzesełkami. W dalszą drogę na „konikach” w rytm piosenki „Konik na biegunach” dotarliśmy do domu Kopciuszka. Na balu szukaliśmy pantofelka i wzięliśmy udział w konkursach sprawnościowych.
Radości, śmiechom, tańcom i dobrej zabawy nie było końca. Na zakończenie wybraliśmy króla i królową balu, którzy zasiedli na wcześniej przygotowanych tronach, a wszystkie dzieci zatańczyły walca.
W godzinach późniejszych odbył się bal karnawałowy – dyskoteka dla klas IV – VI. Wszyscy dobrze sie bawili, a atrakcją dyskoteki były konkursy z krzesełkami i z balonem. Dyskotekę zorganizował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej.

Skip to content