bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  XI Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej

XI Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej

3 listopada 2016r, w ramach odchodów Narodowego Święta Niepodległości, w Zespole Szkół w Baniosze odbył się XI Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dariusza Zielińskiego.
W tegorocznej edycji wzięło udział 8 szkół podstawowych i 4 gimnazja z terenu naszej gminy. 95 wykonawców zaprezentowało się w różnych kategoriach wiekowych i estradowych: solista, duet, zespół, chór z rozgraniczeniem wiekowym na kl. I–III, kl. IV–VI i gimnazjum.
Poziom artystyczny festiwalu był wysoki, co jest z pewnością zasługą nauczycieli przygotowujących młodych artystów oraz rodziców, którzy nie tylko dbają o piękne stroje, ale przyjeżdżają ze swoimi dziećmi, aby czuły się pewniej i bez tremy wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
Nagrodę Grand Prix festiwalu w tym roku wyśpiewał duet: Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates, uczennice klasy V z Zespołu Szkół w Baniosze. Dziewczynki śpiewają pod kierunkiem pani Aliny Pastuszki już trzeci rok. Wykonują utwory dwugłosowo – w duecie i zespole. Uczestniczą w wielu festiwalach i konkursach, po szczebel ogólnopolski włącznie. Największe dotychczasowe sukcesy to wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki w Radomiu, wyróżnienie w Mazowieckim Festiwalu „Piosenki z dobrym tekstem”, Mazowieckim Festiwalu „Tulipanada”, III miejsce w Piaseczyńskim Festiwalu Piosenki Angielskiej i liczne czołowe miejsca na konkursach gminnych . Jurorów urzekło wykonanie piosenki „W listopadzie”, w którym dziewczynki z dużą swobodą sceniczną zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i doskonale zbudowały nastrój.
Jury w składzie: Tadeusz Sas, Dariusz Słapek, Dariusz Falana i Aleksandra Ślusarczyk wyłoniło Laureata Grand Prix XI GFPP oraz przyznało nagrody:
Laureaci IX Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej:

Grand Prix XI GFPP – duet Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż–Coates ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „W listopadzie”

I miejsce w kategorii solista kl. I–III – Maciej Bieniak ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „Jesteśmy Polakami”

I miejsce w kategorii solista kl. IV–VI – Martyna Mroziak ze Szkoły Podstawowej w Czersku – „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

I miejsce w kategorii duety I–III – Joanna Mietlińska i Filip Pasterski ze Szkoły Podstawowej w Czersku – „Tak było zawsze”

I miejsce w kategorii duety IV–VI – Oliwia Cis i Emilia Trochim ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii – „Pałacyk Michla”

I miejsce w kategorii zespoły gimnazjum – zespół z klasy IIIb Gimnazjum w Baniosze – „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

Organizatorzy XI Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festiwalu, a szczególnie Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Baniosze oraz firmie MBF sp. z o. o. i Państwu Bożenie i Markowi Bąk z Góry Kalwarii.

Iwona Szymańska
Agnieszka Sałańska

Skip to content