bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to święto, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez naszej szkoły. 2020 jest rokiem jubileuszowym, ponieważ na świecie dzień ten jest obchodzony już po raz dziesiąty.
Uczniowie klasy 5a od kilkunastu dni gorliwie przygotowywali się do zorganizowania szkolnych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Należało przygotować losy dla klas starszych, oraz tablice z pytaniami dla klas młodszych, zostały wycięte medale oraz przyozdobione koszyczki na losy. Wszystko po to, aby tego dnia w szkole nie zabrakło gadżetów przypominających o obchodzonym święcie.
W piątek 2 października patrole egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia innych uczniów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na wylosowane przez siebie pytania, otrzymał medal Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas młodszych otrzymali również kolorowanki oraz trójwymiarowe sowy, które są nie tylko symbolem naszego święta, ale także wiedzy i mądrości.
Zapraszamy do zabawy już za rok i przypominamy, ze tabliczkę mnożenia trzeba utrwalać codziennie, a nie tylko jeden dzień w roku 😉

Anna Zięba

Skip to content