bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Wszystkie Kolory Świata

Wszystkie Kolory Świata

„W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?”
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baniosze realizują zadania związane z udziałem w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”, którego główne cele to: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.
Od listopada uczniowie przygotowywali więc charytatywne, szmaciane laleczki, które następnie otrzymały od swoich twórców tożsamość: imię oraz wiek i kraj pochodzenia.
Laleczki te zostaną zaprezentowane podczas zebrania z rodzicami w dniu 23 stycznia .Każdy z Państwa będzie mógł zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Zebrane tego dnia pieniążki zostaną przekazane na konto organizacji UNICEF finansującej szczepienia, które każdego roku ratują życie prawie 3 milionom dzieci na świecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii laleczek wraz z ich twórcami 🙂

Anna Zięba
Dorota Adamska

Skip to content