bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Woda jest dobrym rozpuszczalnikiem dla wielu substancji

Woda jest dobrym rozpuszczalnikiem dla wielu substancji

Tę właściwość wykorzystali na ostatniej lekcji chemii uczniowie klas siódmych. Ich zadaniem było sprawdzenie co się wydarzy jeśli zmienimy ilość rozpuszczanej substancji. Należało rozpuścić odpowiednią ilość cukru (12,8,4,0 łyżeczek) w tej samej ilości wody ok. 60 ml. Następnie do każdego kubeczka dodaliśmy inny kolor barwnika. Z ogromną precyzją łyżeczka po łyżeczce wylewaliśmy powstałe roztwory do przezroczystych naczyń. Efekty niektórych doświadczeń zaskoczyły nas samych.

Tym oto sposobem zamieniliśmy kolejne zagadnienie w fantastyczny eksperyment.

Inez Goźlińska

Przejdź do treści