bip

ul. Szkolna 1, 05-532 Baniocha

Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Baniosze

  /  Aktualności   /  Wizyta Jakuba Wachnika

Wizyta Jakuba Wachnika

3 czerwca odwiedził nas Jakub Wachnik – polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego. Mistrz Polski U–19 z Czarnymi Radom (2011). Reprezentant Polski w kategorii kadetów i juniorów. Od sezonu 2019/2020 występuje we francuskiej Ligue B, w drużynie Cambrai VB.
Treningi siatkarskie rozpoczął w Czarnych Radom. W 2008 z radomską drużyną, reprezentując województwo mazowieckie, zajął 5. miejsce w XIX Turniej Nadziei Olimpijskich, a rok później był już drugi. W 2009 z zespołem kadetów został również wicemistrzem Polski. W 2010 z Czarnymi był triumfatorem XXI Turnieju Nadziei Olimpijskich. W 2011 wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów. Rok później z radomianami sięgnął po srebrny medal, a sam został uznany za najlepszego zawodnika finałowego turnieju. W sezonie 2012/13 został graczem drużyny seniorów, z którą wywalczył mistrzostwo I ligi, awansując do PlusLigi.
Nasz gość udzielił nam mini wywiadu. Odpowiadał na pytania uczniów związane z jego dzieciństwem, nauką szkolną, karierą zawodnika oraz problemami i sukcesami osobistymi. Odpowiedzi były bardzo wnikliwe, szczere i niosły za sobą przesłanie dla nas wszystkich. Na przykład, że to porażki sportowe, trudności, które napotyka w swoim życiu wzmacniają Go jako człowieka i zawodnika. Otwarcie mówił, że był czas, kiedy nie radził sobie z emocjami i popadł w uzależnienie, z którego wyszedł po nawróceniu. Najtrudniejsze dla Niego było przyznanie się przed samym sobą, że sobie nie radzi. Pochwalił się, że tydzień temu zmienił stan cywilny i jest obecnie szczęśliwym małżonkiem, a przed nim nowe cele życiowe i sportowe. Z nami niech pozostaną na długo Jego słowa: „marzenia się nie spełniają, marzenia się realizuje…”

Katarzyna Fornal
Beata Płatek

Skip to content